Çinli fenomenlere kötü haber! Bundan böyle yapamayacaklar

Çin'in Hubei bölgesindeki canlı yayın şirketlerinin sahipleri, yayınladıkları yeni düzenleme listesiyle sosyal medyadaki kadın yayıncıların kıyafetlerine kısıtlama getirdi.
Wuhan Yazılım Endüstrisi Birliği (WSIA) tarafından Global Times’a gönderilen basın açıklamasına göre, bölgenin canlı yayıncılık sektörüne getirilen yeni düzenlemelerle, Çin’in en çok kullanılan canlı yayın platformu Douyu’da yayın yapan kadınlar için kıyafet düzenlemesi getirildi.

Douyu, WSIA ve Hubei bölgesi standardizasyon topluluğu arasında yaklaşık 6 ay süren görüşmeler sonucunda getirilen düzenleme, kadın yayıncıların iç çamaşırı, ten rengi çorap, gecelik ve jartiyer gibi kıyafetlerle yayın yapmalarını yasaklıyor.

Çin’deki canlı yayın şirketleri, ülke çapında büyük rağbet görseler de resmi makamlar tarafından sıkça uyarılıyordu.

WSIA direktörü Li Yao, konuyla ilgili Global Times’a yaptığı açıklamada, ülkenin en büyük canlı yayın şirketlerine ev sahipliği yapan Wuhan’ın, sektörü daha doğru bir noktaya getirebilmek için düzenlemeler yapma ihtiyacı doğduğunu söyledi.

 
İLGİLİ HABERLER
    -

Lexus 10 milyonuncu otomobilini sattı!

1989 yılından bugüne kadar otomotiv sektöründe bulunan lüks Japon marka, satış adedi olarak 10 milyon barajını aştı. 2005 yılında dünyanın ilk lüks hibrit aracını da üreterek öncülük yapan Lexus, global olarak oldukça geniş bir hibrit ürün gamı sunuyor. Lexus, şu ana dek 1.45 milyonluk hibrit araç satışıyla da dikkat çekiyor.

WhatsApp’tan tartışma yaratan özellik! Banka hesaplarınız tehlikede olabilir

WhatsApp, bu defa platforma entegre etmeye hazırlandığı yeni özelliği ile gündemde. Gelen son habere göre; söz konusu özellik kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracak. Ancak siber güvenlik uzmanları banka hesaplarını WhatsApp hesaplarına bağlayacak kullanıcıları güvenliklerini gözden geçirmeleri yönünde uyarıyor.

Facebook’tan önemli şifre açıklaması

İnternette yer alan Facebook'un kullanıcılarının şifrelerini düz metin biçiminde tuttuğu iddialarına ilişkin Facebook'tan açıklama geldi. Açıklamada kullanıcı şifrelerinin düz metin olarak saklandığı ifade edildi.

Everest'te buzlar eridi cesetler ortaya çıktı

Dünyanın en yüksek noktası Everest'ın tepesindeki buzlar hızla eriyor. Küresel ısınma nedeniyle eriyen buzların altında zirve tırmanışı sırasında ölen dağcıların cesetleri de ortaya çıkıyor.