İlişkiniz hakkında arkadaşlarınıza bunları anlatmayın

Özel hayatınızı arkadaşlarınızla paylaşıp rahatlayabilirsiniz. Ancak ilişkiniz hakkında bazı konuları paylaşmamanız gerekir. İşte o konular...

1 - Kavga

İlişkiniz hakkında konuşmanız ve kavga ettiğinizi söylemeniz sorun değildir. Ancak tarafsız bir fikir istemediğiniz sürece ayrıntılara girmemenizde fayda var.

2 - Seks

Arkadaşınıza seks hayatınızı detaylarıyla anlatmayın. Sevgilinizin hoşlandığı şeyleri ayrıntılarıyla anlatmayın çünkü arkadaşınızın sevgilinize bakışı değişir.

3 - Parasal sorunlar

Kendi parasal sorunlarınız hakkında konuşsanız da sevgilinizin parasal sorunları hakkında konuşmayın. Pek çok insan bu konuyu bir zayıflık olarak görür ve bu kimsenin geçilmemesi istenen bir çizgidir

4 - Aldatılma

Eğer aldatılırsanız ve sevgilinizi terk ederseniz, bütün arkadaşlarınıza bunu söyleyebilirsiniz. Ama aranızı düzeltmek üzereyseniz bu konuda konuşmamanızda fayda var çünkü siz sevgilinizi affetseniz bile arkadaşlarınız affetmeyecektir.

5 - Yatak odası sorunları

Tekrar ediyoruz, bu konuları arkadaşlarınızla paylaşırsanız, sevgilinize bakışları değişecektir. Yatak odası sorunlarınız ikinizi ilgilendirir ve yatak odası içinde kalmalıdır.

6 - Sevgilinizin problemleri

Arkadaşlarınız, sizin arkadaşlarınız. Sevgilinizin problemlerini onlara anlatmak size düşmez. Sevgiliniz sorunlarını kimle isterse onunla paylaşır. Arkadaşlarınızın, sevgiliniz hakkında her şeyi bilmesi biraz haksızlıktır.

7 - Sevgilinizin eski ilişkileri

Arkadaşlarınızın, sevgilinizin eski ilişkileri hakkında bilgi sahibi olmasına hiç gerek yok. Dört yıl önce kiminle birlikte olduğu sadece sevgilinizi ilgilendiren bir konudur, arkadaşlarınızı ilgilendirmez.

8 - Sevgilinizin geçmişi

Eğer sevgilinizin sorunlu bir çocukluğu varsa ya da geçmişte bazı olaylar yaşamışsa bunlar geçmişte kalmalıdır. Sevgilinizi yakından tanımaları için arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz ancak bunlar can sıkıcı konular olduğu için, sevgiliniz bilinmesini istemeyecektir.

9 - Sürekli şikayet

İlişkiniz hakkında sık sık şikayet etmek soruna neden olabilir. Arkadaşlarınız olayı sadece sizden dinliyor olacaktır ve sevgilinizin cevap hakkı olmayacaktır. Kısa süre içinde arkadaşlarınız da sevgilinize negatif bir açıdan bakmaya ve ayrılmanızı desteklemeye başlayacaktır.

10 - Temelsiz şüpheler

Sevgiliniz biriyle mesajlaşıyor diye hemen arkadaşınızı arayıp aldatıldığınızı söylemeye gerek yok. Tabii ki şüpheleriniz varsa arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz ancak bu kuşkular temelsiz olabilir ve mantıklı bir açıklaması da olabilir. Sevgilinizin masum olduğunu anlasanız bile arkadaşlarınızın gözünde sadakatsiz olarak damgalanacaktır.

11 - Karşılaştırma

Son olarak yeni sevgilinizi eski sevgiliniz ile kıyaslamak sorundan başka bir işe yaramayacaktır. İlişkiniz hakkında özel konuları paylaşmak bir yana, kıyaslama yapmak yeni ilişkinize de çok zarar verecektir.

 

 

 
İLGİLİ HABERLER