Instagram'a Yakın Zamanda 8 Önemli Özellik Geliyor!

instagram güvenlik, efekt, alışveriş yapma gibi birçok konuda bizleri şaşırtmaya devam ediyor

Tüm dünyanın kullandığı en popüler uygulamalardan birisi olan Instagram bizleri çok sevindirecek tam 8 yenilikle geliyor. Birçok konuda yeniliğe giden Instagram güvenlik, efekt, alışveriş yapma gibi birçok konuda bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Hadi gelin bunlara bir bakalım.

1. Yeni kamera modu

Instagram'a attığımız hikayelerde değişik efektler uygulayabiliyoruz. Birçok modu olan hikayeler bölümünün görünümü değiştirildi. Artık bu farklı modlara alttan kaydırıp değiştirebileceğiz. Efekt olarak kendini çok geliştiren Instagram'ı denemenizi tavsiye ediyoruz. Hadi durmayın bir hikaye de siz ekleyin!

2. Artık Instagram üzerinden bağış yapabilirsiniz!

Hikayeler kısmında birçok etiket zaten mevcut. Geri sayım, yer etiketi, soru-cevap, anket gibi birçok etiket var. Belli bir takipçi sayısını geçtikten sonra Instagram size bir 'bağış' etiketi sunacak. Bu etiketle beraber bağış toplayabileceksiniz.

Instagram Bağış Etiketi Üzerinde Çalışıyor: Artık Hikayeler Üzerinden Hayır Kurumları İçin Bağış Kampanyası Başlatabileceksiniz!

Facebook bir süredir Instagram Story'ler için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özelliğe göre kullanıcılar artık istediği bir kar amacı gütmeyen kuruluş için bağış kampanyası başlatabilecek. Bak...

3. İnfluencer'lar çok sevinecek!

Instagram'da belli bir takipçi sayısının üstünde olanlar kendi profillerinde reklam yapabiliyor. Instagram da bu kullanıcıları düşünerek kendi profillerini tasarlayabileceklerini duyurdu. Ayrıca DM üzerinden gelen mesajlar ile reklamını yaptıkları ürünün satılması için daha kolay bir iletişim kurulabilecek.

4. Alışveriş yapabileceksiniz!

Birçok ünlü kendi ürününün veya başka bir ürünün reklamını yapabiliyor. Bunları takip edip beğenen kullanıcılar ise ürünü almakta bazen zorluk yaşayabiliyorlar. Yapılan yenilikten sonra ürüne direkt olarak ulaşabileceksiniz.

5. Kendi filtrenizi oluşturun!

Bu yaz ayında sunulacak yenilikle birlikte artık hikaye modlarında kendi yaptığınız filtrelerle birlikte hikaye gönderebileceksiniz. Ayrıca kendi yaptığınız filtrelerden diğer insanlar da faydalanabilecek.

6. Beğenilerinizi gizleyebilirsiniz!

Fotoğraflarınızın veya videolarınızın ne kadar beğenildiğini görmek istemiyor ve insanların da görmesini istemiyorsanız Instagram'ın sizin için bir yeniliği var. Artık beğeni sayılarınızı gizleyebilirsiniz. Bunu yapmalarının nedeni ise insanların 'Acaba kaç beğeni alacağım?' derdini ortadan kaldırmak istemesi.

Üzgünüz Kardashian Ailesi Artık Rekor Kıramayacaksınız! Instagram Beğeni Rekabeti İçin Dudak Uçuklatan Özellik Getiriyor

Instagram hakkında neler yazdık, çizdik, bozduk. Hatta neler söyledik. Instagram da sağ olsun hiç boş bırakmadı bizi. Her gün yeni bombaları bizlere patlatıyor. Instagram'a yeni bir özellik gelecek.  ...

 

7. 'Uzakta Modu'

Instagram'ın sosyal medyayı bırakan insanlar için de bir yeniliği var. Instagramkullanmaya bir süre ara vermek isterseniz 'Uzakta modu' ile insanlar sizin sosyal medyakullanmadığınızı görecekler. Aslında bu bir tür hesap dondurma diyebiliriz. Kullanıcılar sizi aratıp profilinize girdiklerinde 'uzakta modu'nu görürlerse sizin aktif olmadığınızı anlayacaklar.

8. Zorbalara karşı dürtme özelliği

Bir gönderinin altına kötü bir yorum yazmadan önce Instagram size bir daha soracak. Bu tedbirin amacı ise kullanıcılara ikinci bir defa düşünme hakkı tanıyor olması. Böylelikle Instagram'ın daha huzurlu bir yere dönüşmeye başlayacağına inanılıyor.

 

TAG: Instagram
İLGİLİ HABERLER

Ay'da daha fazla su olabilir

NASA, Ay’ın kutup bölgesinde yapılan araştırmaların verilerine göre Ay’da düşünüldüğünden çok daha fazla su olabileceğini açıkladı.

Merkür'le İlgili Önemli Keşif

Bilim insanları tarafından tamamlanan çalışmalarda, Merkür gezegeninin büyük bir iç çekirdeğe sahip olduğu sonucuna ulaşıldı.

Merkür'le İlgili Önemli Keşif

Bilim insanları tarafından tamamlanan çalışmalarda, Merkür gezegeninin büyük bir iç çekirdeğe sahip olduğu sonucuna ulaşıldı.