İran'da yüzüne asit atılan köpek, Kanada'da hayata döndürüldü

İran'da doğan köpek Mugsy, İranlı bir ailenin yanında mutlu bir yavruluk dönemi geçirirken, kim olduğu belirlenemeyen bir adam tarafından dökülen asit nedeniyle yüzünün önemli bölümünü, bir kulağı ve gözü ile ve burnunun önemli kısmını kaybetmişti.

2

undefined

Malta/japon Spitz cinsi olan köpek yavrusu Mugsy, İranlı bir hayvansever kuruluşun da katkısıyla tedavi için Kanada'ya getirilmişti.

3

undefined

Şimdiki sahibi olan Sam Taylor, 2018 sonbaharında hikayesini yerel sitelere ve uluslararası sokak köpeklerine ev sahipliği yapan ve Vancouver merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Last dog Rescue at Loved at kurtarma sitesinde gördükten sonra Mugsy'yi almak için kuruluşa başvurdu.

4

undefined

Taylor, “Hayatı için berbat bir başlangıç yaptığını okuyunca çok etkilendim ve onu evlat edinmeye karar verdim” diyor.

5

undefined

Sam Taylor, Mugsy'nin İran'daki sahipleriyle de sık sıkı görüştüğünü, paylaştığı fotoğraf ve görüntülerden onların da çok mutlu olduklarını söylüyor.

6

undefined

7

undefined

8

undefined

 

Lexus 10 milyonuncu otomobilini sattı!

1989 yılından bugüne kadar otomotiv sektöründe bulunan lüks Japon marka, satış adedi olarak 10 milyon barajını aştı. 2005 yılında dünyanın ilk lüks hibrit aracını da üreterek öncülük yapan Lexus, global olarak oldukça geniş bir hibrit ürün gamı sunuyor. Lexus, şu ana dek 1.45 milyonluk hibrit araç satışıyla da dikkat çekiyor.

WhatsApp’tan tartışma yaratan özellik! Banka hesaplarınız tehlikede olabilir

WhatsApp, bu defa platforma entegre etmeye hazırlandığı yeni özelliği ile gündemde. Gelen son habere göre; söz konusu özellik kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracak. Ancak siber güvenlik uzmanları banka hesaplarını WhatsApp hesaplarına bağlayacak kullanıcıları güvenliklerini gözden geçirmeleri yönünde uyarıyor.

Facebook’tan önemli şifre açıklaması

İnternette yer alan Facebook'un kullanıcılarının şifrelerini düz metin biçiminde tuttuğu iddialarına ilişkin Facebook'tan açıklama geldi. Açıklamada kullanıcı şifrelerinin düz metin olarak saklandığı ifade edildi.

Everest'te buzlar eridi cesetler ortaya çıktı

Dünyanın en yüksek noktası Everest'ın tepesindeki buzlar hızla eriyor. Küresel ısınma nedeniyle eriyen buzların altında zirve tırmanışı sırasında ölen dağcıların cesetleri de ortaya çıkıyor.