Lamborghini 2018 yılını rekor yükselişle kapattı

Volkswagen çatısı altında bulunan Lamborghini 2017 yılındaki milyar Euro'luk satış sınırından sonra 2018 yılında, finansal tablosunda yüzde 40 oranında yükseliş yaptı. Yüzde 51 oranında artan teslimat sayısıyla da 2018 yılındaki başarısını perçinledi. Bu ilerlemede markanın ilk SUV modeli olan URUS'un etkisi oldukça büyük.

Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali yaptığı yıllık değerlendirmede, “2018 yılında tarihi yükselişler yaşadık. Aynı zamanda Lamborghini tarihinde ilk defa müşterilerimize bir yıl içinde 5000 adet otomobil teslim ettik. Finansal performansımızdaki yükseliş rekor seviyede oldu. Ürün ve ticaretimizdeki bu dinamizm stratejimizin sürdürülebilirliğini kanıtlıyor. Bu başarı tüm Lamborghini çalışanlarına ait. Tüm bu detaylarla birlikte gelecekte karşılaşacağımız yeni zorlukların üstesinden gelmeye, yeni dönüm noktalarına ulaşmaya ve daha fazla büyümeye hazırız” dedi. Domenicali ayrıca, 2018 yılında Lamborghini ekibine yeni katılan 1750 çalışana da teşekkür etti. 5 yıl öncesine göre markanın çalışan sayısı yüzde 70’in üzerinde arttı.

Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali

Dünya çapında markanın satışları EMEA Bölgesi’nde 2497 adet olarak yüzde 67 artmış, Amerika’da 1952 adetlik satış gerçekleşmiş ve yüzde 46 artmış. Asya Pasifik olarak adlandırılan bölgede ise 1301 adet Lamborghini satıldı ve yüzde 30 artış gösterdi.

Markanın modellerine göre satış adetleri ise;

2017 yılında göre yüzde artan Lamborghini Aventador 1209 adet satıldı.

V10 motorlu Lamborghini Huracan ise satışlarını yüzde 5 arttırarak 2780’e çıkarttı.

Pazara bu yıl hatta temmuz ayında sunulan markanın ilk SUV modeli olan URUS’tan ise 1761 adet satıldı.

 
İLGİLİ HABERLER
    -

Lexus 10 milyonuncu otomobilini sattı!

1989 yılından bugüne kadar otomotiv sektöründe bulunan lüks Japon marka, satış adedi olarak 10 milyon barajını aştı. 2005 yılında dünyanın ilk lüks hibrit aracını da üreterek öncülük yapan Lexus, global olarak oldukça geniş bir hibrit ürün gamı sunuyor. Lexus, şu ana dek 1.45 milyonluk hibrit araç satışıyla da dikkat çekiyor.

WhatsApp’tan tartışma yaratan özellik! Banka hesaplarınız tehlikede olabilir

WhatsApp, bu defa platforma entegre etmeye hazırlandığı yeni özelliği ile gündemde. Gelen son habere göre; söz konusu özellik kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracak. Ancak siber güvenlik uzmanları banka hesaplarını WhatsApp hesaplarına bağlayacak kullanıcıları güvenliklerini gözden geçirmeleri yönünde uyarıyor.

Facebook’tan önemli şifre açıklaması

İnternette yer alan Facebook'un kullanıcılarının şifrelerini düz metin biçiminde tuttuğu iddialarına ilişkin Facebook'tan açıklama geldi. Açıklamada kullanıcı şifrelerinin düz metin olarak saklandığı ifade edildi.

Everest'te buzlar eridi cesetler ortaya çıktı

Dünyanın en yüksek noktası Everest'ın tepesindeki buzlar hızla eriyor. Küresel ısınma nedeniyle eriyen buzların altında zirve tırmanışı sırasında ölen dağcıların cesetleri de ortaya çıkıyor.