100 bin dolara uzay seyahati

Gelecekte ticari uzay seyahatinin önemli olacağını söyleyen NASA JPL öncü mühendisi ve Airspace Experience Technologies Kurucusu Dr. Anita Sengupta, “100 bin ya da 200 bin dolar ödeyen herkes uzaya gidebilir” dedi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sengupta, Mars’a insan gönderimi de olacağını Ay’a ve Mars’a çok gidileceğini, hatta Mars’ta bir koloni kurulacağını belirtti.

Hürriyet’te yer alan habere göre hava araçlarının kargo aplikasyonunu 2023’de hizmete sunacaklarını kaydeden Sengupta, 2025’de yolcu hizmeti vermiş olacaklarını ve bunu 2025’e kadar 15 kente uygulayacaklarını duyurdu.

“UBER bizimle ilgileniyor”

hava araçlarının helikopter ve uçak karışımı bir model olduğunu kaydeden Sengupta, “UBER bizimle ilgileniyor. Aracımız, 12 bin fite kadar çıkabiliyor ve 20 desibellik bir sesi var. Kısa mesafelerde kullanılacak. Karbon emisyonu da sıfır olacak” dedi.

“Türkiye ile çalışabiliriz”

Türkiye’ye ilk defa geldiğini de belirten Sengupta, yeni işe başlayan insanlara motivasyonlarını yüksek tutmaları ve yeni teknolojilere yönelmeleri, sürdürülebilirliği desteklemeleri ve iklim değişikliğini düşürmeleri için çalışmalarını tavsiye ederek “Türkiye’de hiç iş yapmadım ama belki şirketlerle, üniversitelerle ortak çalışabilir ve öğrenci istihdam edebiliriz” sinyalini verdi.

 
İLGİLİ HABERLER

Silikon Vadisi Tam Olarak Nedir, Nerede ve Nasıl Bir Yer?

Dünyanın teknoloji merkezi dediğimizde akıllarda canlanacak ilk yer olan Silikon Vadisi ile ilgili kafalarda oluşan tüm sorulara bu içeriğimizde birlikte cevap vereceğiz. Siz de Silikon Vadisi nedir, nerededir, Silikon Vadisi şirketleri hangileridir merak ediyorsanız, karşınızda tüm detaylarıyla Silikon Vadisi…

178 Terabit ile Dünya İnternet Hızı Rekoru Kırıldı

Araştırmacılar, mevcut fiber optik kabloları kullanarak 178 terabit hıza ulaşarak dünya internet hızı rekoru kırdı. Bilim insanları, yeni teknolojiyi mevcut internet altyapısı üzerine inşa ettiklerinden teknolojinin uygulanabilirliği yüksek.

Netflix, Türkiye’de 30 Günlük Deneme Süresini Tekrar Açtı

Netflix’in kötüye kullanım nedeniyle Türkiye’den kaldırdığı 30 günlük ücretsiz deneme üyeliği, ücretsiz olmasa da çok uygun bir fiyat karşılığında yeniden getirildi. Netflix’i 30 gün boyunca denemek isteyenler, yalnızca 0,20 TL, 1,99 TL gibi farklı fiyatlara sahip olabilirler.