20. Yüzyıl Kadınlarının Eşsiz Güzelliği İle Tanışın

Her çağın kendine özgü bir güzellik anlayışı vardır

Her çağın kendine özgü bir güzellik anlayışı vardır.

Geçen yüzyıllarla birlikte, dünyanın değişimine, toplumun tarafından ikon olarak kabul gören kişilere bağlı olarak farklı fiziksel özellikler, farklı giyim, saç, makyaj ve hatta aksesuar stilleri moda olur.

Her mevsime özgü yeni koleksiyonlar hazırlanır, moda trendleri belirlenir, defileler yapılır ve tüm dünya ülkelerinde benzer moda anlayışı kabul görür. Moda öyle çabuk yayılır ve tüketilir ki, ayak uydurmak çok zordur.

Özellikle günümüz teknolojisiyle birlikte sosyal medyada tüm trendler çok hızlı bir şekilde değişebiliyor. Ancak, ne olursa olsun moda trendleri zaman içerisinde kendini tekrarlıyor. Geçmiş dönemin şıklığı, günümüz stiline yansıyor.

Değişen güzellik algısı ise, o çağda yaşayan nesilleri etkiliyor. Rönesans döneminde balık etli olmak modayken, 2000’li yılların başında sıfır beden popüler haline geldi.

Son dönemde ise, Kardashian modeli ince bel, geniş kalça trendi var. Peki 20’nci yüzyılda yani 1900’lü yıllarda güzellik anlayışı nasıldı?

Yurt dışında birçok internet kullanıcısı, o yıllarda yaşayan kadınların daha güzel olduğunu, çünkü daha doğal olduklarını söylediler. Bunu kanıtlamak içinse bir forum sitesinde annelerinin ya da büyük annelerinin fotoğraflarını paylaştılar. Hepsi birbirinden nostaljik olan siyah beyaz bu fotoğlaflarda, doğal güzellikleriyle dikkat çeken kadınları listeledik.

İşte internet kullanıcılarının paylaştığı, güzelliğiyle büyüleyen 20’nci yüzyıl kadınları;

 

1. "50’li yıllarda güzel anneannem"

2. "Büyükannem gençken böyle görünüyordu"

 

3. "Büyükannem Kazak, soylu kadın. 1942"

 

4. "Ludmina Fedorovna, büyükannem, 1935”

5. ”Bu benim annem”

6. ”Büyükannem Raya, sınıf arkadaşlarının ortasında. Beyaz elbiseli olan, 1937”

7. ”Büyük anneannem”

 

8. ”Büyükannem çok şık bir kızdı”

9. ”Sevgili anneannem, 1953”

10. ”Düğün günü”

11. ”Büyükanne Ludmila, 50’li yılların ikinci yarısı”

 

12. ”Annem 19 yaşındayken, 1956”

13. ”Büyükannemin eski bir fotoğrafı”

14. ”Geçmişte normal olan şey, doğal bir görünümdü”

15. ”Büyükannemin harika bir saç örgüsü vardı”

 

16. ”Bu etkileyici sarışın benim büyükannem”

17. ”İşte benim annem. Güzelliği karşısında, Marilyn Monroe’nun hiç şansı yoktu.”

18. ”Riga’dan bir kızın fotoğrafı”

19. ”Annem 1960’larda”

 

20. ”Bu benim büyükannem 1952’de”

21. ”1940’da, arkadaşlarıyla birlikte büyükannem”

22. ”1961’de büyükannemin görünümü”

23. ”Bu güzel kadın, benim annem”

 

24. ”Bakarken boğulabileceğiniz güzellikte gözleri olan bir kızın fotoğrafı”

25. ”İşte benim güzel büyükannem”

 

TAG: kadın ,güzellik ,
İLGİLİ HABERLER

Meghan Markle, Adele konusunda endişeleniyor

Yeni Zelanda'da yayımlanan bir magazin dergisinin iddialarına göre, aynı muhitte yaşayan Prens Harry'nin Adele'in evinde fazla vakit geçirmesinin Meghan Markle'ı endişelendirdiği öne sürüldü.

Victoria Beckham gülümsememe kuralını bozdu

Yıllardır gülümserken görüntülenmeyen Victoria Beckham, bu kuralını oğlu Cruz ile çektirdiği bornozlu fotoğrafında bozdu. Cruz bu kareyi "Görünüşe göre annem gülümsüyor" notuyla paylaştı. David Beckham ise polemiğe Friends göndermesiyle katıldı.

Survivor’da gözyaşları: Olmuyor artık bitti!

Survivor 2020'de son dönemde performansında düşüş yaşayan Aycan Yanaç, iletişim ödüllü yarış sırasında takım arkadaşıyla ile ufak çaplı gerginlik yaşadı. Survivor Aycan kaybettiği oyun sonrasında, kendisine tepki gösteren Sercan'a da isyan etti. Survivor Aycan oyun sonrasında ağlamaya başlayarak "Olmuyor artık bitti" dedi.

Yüz yogası göz çevresine nasıl yapılır?

Kaz ayakları, sarkan göz kapakları ve göz altı torbaları birçok kadının en yaygın göz çevresi şikayetleridir. Göz çevrenizdeki kırışıklıklardan kurtulmak için botoks uygulamaları ve pahalı kremleri bir kenara atın ve göz yogasını deneyin. İşte adım adım göz çevresi yogası...

Yaz Aylarında Düşülen Yüzlerce Kalorilik Tuzaklar

Genellikle sıcak havaları daha hafif yemeklerle birlikte daha fazla meyve ve salata tüketimi ile ilişkilendiririz. Doğal olarak yaz aylarını daha ince bir görüntüye sahip olmak için bir fırsat olarak görürüz, en azından ilkbaharda olduğumuzdan daha fazla kilolu görünmek istemeyiz.