35 Bin Liralık Bir Şarap ''Yanlışlıkla'' Servis Edildi

MÜŞTERİ İKİNCİ BİR ŞİŞE DAHA SİPARİŞ ETTİ AMA...

İngiltere'de bir restoranda, kırmızı şarap sipariş edilen bir masaya yanlışlıkla 4,500 sterlin değerinde bir şişe servis edildi.

Manchester'daki Hawksmoor isimli restoranın işletmecileri, yapılan hatayı ancak şişe bittikten sonra fark etti.

İsmi açıklanmayan müşterinin ısmarladığı şişenin ise 260 sterlin değerinde bir Fransız şarabı olduğu açıklandı.

Yalnızca 500 adet üretilen 2001 mahsulü Chateau le PinPomerol isimli şarabı servis eden garson da yaşadığı "dehşete" karşın işine devam ediyor.

Twitter üzerinden yapılan karışıklığı sosyal medya kullanıcılarına duyuran restoran, esprili bir dille, şarabı içen müşteriye ayrı, servis eden çalışana ayrı bir mesaj verdi.

Yapılan paylaşımda, "4500 sterlin değerindeki 2001 mahsulü Chateau le PinPomerol içen müşterimize, umarımız geceniz güzel geçmiştir, diyoruz. Şarabı hata ile servis eden çalışanımıza da mesajımız var; enseyi karartma, böyle hatalar olur, biz seni seviyoruz" denildi.

MÜŞTERİ İKİNCİ BİR ŞİŞE DAHA SİPARİŞ ETTİ AMA...

Paylaşıma yorum yapan sosyal medya kullanıcıları, işletmecileri, çalışanı sorumlu tutmadıkları için alkışladı.

Restoranın sahibi olan Will Beckett, hatanın, iki benzer şişe arasında, hayli kalabalık bir saatte gerçekleştiğini açıkladı.

 Şanslı müşterilerin "inanılmaz güzel" buldukları şaraptan bir şişe daha istedikleri zaman karışıklığı öğrendikleri de belirtildi.

CultWines isimli siteye göre, 2001 Chateau le PinPomerol'den yalnızca 500 adet üretildi.

vivino.com isimli sitede, Bordeaux tipi şarabı "efsane" olarak değerlendiriyor.

 

Adriyatik’te kayıp kıta keşfedildi

Akdeniz’in karmaşık jeolojik yapısının incelendiği bir araştırmada, İtalya’nın Adriyatik Denizi’ni de içine alan bölgede bulunan kıta ‘Büyük Adria’ olarak anılıyor.