758 Milyon Dolarlık İkramiyeyi Kazansanız Ne Yapardınız?

Düşünsenize, ülkenin en büyük ikramiyesi sizin seçtiğiniz sayılara çıkıyor. Hem de tek bilette! Unilad'de rastladığımız hikayenin kahramanı Mavis, kendisi epey mütevazı.

Sıradan bir tıbbi bakım merkezi çalışanıyken bir gecede milyonere dönüştüğünüzü düşünün. İşte 53 yaşındaki Massachusettsli Mavis Wanczyk kendini tam olarak bu durumda buldu.

Mavis'in rastgele seçtiği sayılar, onu Amerika tarihindeki en büyük tek bilet kazananı yaptı.

Vergi kesintilerinden sonra, banka hesabında kocaman 336,350,655 dolar duruyor olacak.

O artık Kanye West, Leonardo DiCaprio gibi mega zenginler arasında. Ancak kendisi sadece 1 milyonun bile ona yeter de artar olduğunu itiraf etti.

CBS'e konuşan Mavis, hepimiz gibi kendisine çıkacağını hiç ama hiç aklından geçirmediğini belirtti.

Böyle büyük miktarda para, Mavis'in hayatını her yönden değiştirecek. Bizim gündelik zamanda uğraştığımız hiçbir problemle uğraşmak zorunda kalmayacak. Ekonomik özgürlüğünün zirveye ulaşmasını kim istemez ki? Hayallerinin peşinden koşabilmekten, dünyayı gezebilmekten bahsediyoruz.

Büyük ihtimal hepimiz ilk iş en yakın havaalanına koşardık. Ancak Mavis kendine biraz zaman tanıyıp gerçekten ne yapmak istediğine karar verecekmiş.

"Kendi başıma olmak istiyorum. Sadece kendim ve ne yapmak istediğime karar vermek istiyorum. Yapacağım ilk iş oturup derin bir nefes almak ve rahatlamak... 12 yıl içinde emekli olmayı planlıyordum ancak emekliliğim erken geldi. İş yerimi aradım ve artık gelmeyeceğimi söyledim."

Mavis üzücü bir dönemden geçiyordu. Geçen yıl, itfaiyeci kocası William'ı bir vur-kaç kazasında kaybetti.

Umarız uzun ve mutlu bir emekliliği olur. Yüzü hep böyle güler! 

 

Gökyüzünde görsel şölen yaşanacak

Bu sene üçüncü kez yaşanacak olan ay tutulması çıplak gözle izlenebilecek ancak ülkemizden görülemeyecek. Parçalı ay tutulması 30 Kasım tarihinde gerçekleşecek.

Karantinada olanlara ruh sağlığı için tavsiyeler

Karantinada olanlar için tavsiyelerde bulunan Uzman Klinik Psikolog Kübra Bozkurt, “Öncelikle, şikayetlerin şiddetine göre odanızda yapabileceğiniz aktiviteleri planlayın. Uyku saatleriniz, yemek saatleriniz planlı olsun. Nasıl ki sıradan bir gününüzde bunların belli bir saati varsa, karantina günlerinde de uyku ve yemek aynı saatlerde olsun”.