Ariana Grande davalık oldu

Rap dünyasında DOT ismiyle bilinen Josh Stone, Ariana Grande’nin Youtube'da yaklaşık 700 milyon görüntülemeye ulaşan 7 Rings parçasının nakarat bölümünün kendisine ait olar You Need I Got It şarkısından alındığını iddia etti.

2017'DE AYNI YAPIMCIYA GÖTÜRDÜ

Variety’nin haberine göre; Stone, 7 Rings'in nakarat kısmının 2017'de yazdığı ve Grande’yle çalışan yapımcı Tommy Brown’a da götürdüğü You Need I Got It parçasından alındığı iddiasıyla dava açtı.

KOPYALANDIĞI BELLİ

Davada ayrıca, iki adli müzikoloğun iki şarkının da nakaratını incelediği ve ritimle notaların büyük ölçüde benzediğini saptadığı öne sürülüyor. Mirror’ın haberine göre Stone’un avukatları; şarkıları kıyaslayan bir dinleyicinin bile 7 Rings’in I Got It’ten kopyalandığını açıkça anlayacabileceğini savunuyor.

ADAY OLDUĞU GRAMMY'DE SAHNEYE ÇIKACAK

62. Grammy Ödülleri'ndeki 5 adaylığından 2'sini 7 Rings ile elde eden Ariana Grande, 26 Ocak’ta düzenlenecek ödül töreninde sahneye çıkacak. Bu yıl yeniden Alicia Keys’in sunacağı 62. Grammy Ödülleri, Los Angeles’taki Staples Center’da gerçekleşecek ve Grande’nin yanı sıra Billie Eilish, Lizzo ve Aerosmith de sahne alacak. Şarkıcı çift Gwen Stefani ve Blake Shelton da birlikte düet yapacak.

 

Silikon Vadisi Tam Olarak Nedir, Nerede ve Nasıl Bir Yer?

Dünyanın teknoloji merkezi dediğimizde akıllarda canlanacak ilk yer olan Silikon Vadisi ile ilgili kafalarda oluşan tüm sorulara bu içeriğimizde birlikte cevap vereceğiz. Siz de Silikon Vadisi nedir, nerededir, Silikon Vadisi şirketleri hangileridir merak ediyorsanız, karşınızda tüm detaylarıyla Silikon Vadisi…

178 Terabit ile Dünya İnternet Hızı Rekoru Kırıldı

Araştırmacılar, mevcut fiber optik kabloları kullanarak 178 terabit hıza ulaşarak dünya internet hızı rekoru kırdı. Bilim insanları, yeni teknolojiyi mevcut internet altyapısı üzerine inşa ettiklerinden teknolojinin uygulanabilirliği yüksek.

Netflix, Türkiye’de 30 Günlük Deneme Süresini Tekrar Açtı

Netflix’in kötüye kullanım nedeniyle Türkiye’den kaldırdığı 30 günlük ücretsiz deneme üyeliği, ücretsiz olmasa da çok uygun bir fiyat karşılığında yeniden getirildi. Netflix’i 30 gün boyunca denemek isteyenler, yalnızca 0,20 TL, 1,99 TL gibi farklı fiyatlara sahip olabilirler.