'Bakışları tuhaf' diye terk edilen köpeğe 2 yıl sonra yeni ev

ABD'nin New Jersey kentinde, 'tuhaf bakıyor' diye barınağa bırakılan ve 2 yıldır kimsenin sahiplenmediği ‘Husky’ cinsi köpek viral oldu. Facebook'ta yapılan duygusal bir duyurunun ardından köpeği sahiplenmek için 150 kişi başvuruda bulundu.

'Tuhaf' gözlere sahip olduğu için New Jersey'de bir barınağa bırakılan ‘Husky’ cinsi köpek, Facebook'ta fotoğrafları paylaşıldıktan sonra viral oldu. 

Jubilee adlı 4 yaşındaki köpek, her zaman şaşırmış gibi görünmesine neden olan bir göz deformasyonundan muzdarip.

2018 yılında Jubilee'yi Husky House adındaki barınağa veren hayvan yetiştiricisi, köpeğin gözlerindeki 'tuhaflık’tan dolayı sahiplendirilemediğini söyledi.

Köpeğin göz kapaklarındaki konjenital sorundan başka hiçbir hastalığı olmadığını başka belirten Husky House temsilcisi,  "Veterinerlerimiz tarafından tamamen kontrol edildi. Bu sorun, onu hiçbir şekilde etkilemyior veya temposunu düşürmüyor. O sağlıklı ve mutlu" ifadelerini kullandı.

Ancak buna rağmen 2 yıl boyunca kimsenin sahiplenmediği Jubilee'nin kaldığı barınak, geçen salı günü köpeğe bir aile bulmak için Facebook'a başvurdu.

'Keşke güzel olsaydım'

Barınağında sayfasında yapılan duyuruda "'Tuhaf' baktığım için beni satamayan bir yetiştirici tarafından bırakıldım. Huskyler görkemli bakışlara sahip olan köpekler ancak neden onlar gibi gözükmediğimi bilmiyorum. Birileri beni köpekleri olarak istemeleri için keşke güzel olsaydım" yazıldı.

150'den fazla kişinin Jubilee'yi sahiplenemek için başvuruda bulunduğunu Husky House temsilcisi, " Orijinal paylaşım viral olduğundan beri çok yoğun sevgi, destek ve sahiplenme taleplerini aldık. Herkesin bizim gibi, onun güzel olduğunu düşünmesi bizi mutlu etti" dedi.

Husky House,  kendilerinden daha önce köpek sahiplenen bir ailenin Jubilee'yi de ailelerine kattığını açıkladı. 

 

Silikon Vadisi Tam Olarak Nedir, Nerede ve Nasıl Bir Yer?

Dünyanın teknoloji merkezi dediğimizde akıllarda canlanacak ilk yer olan Silikon Vadisi ile ilgili kafalarda oluşan tüm sorulara bu içeriğimizde birlikte cevap vereceğiz. Siz de Silikon Vadisi nedir, nerededir, Silikon Vadisi şirketleri hangileridir merak ediyorsanız, karşınızda tüm detaylarıyla Silikon Vadisi…

178 Terabit ile Dünya İnternet Hızı Rekoru Kırıldı

Araştırmacılar, mevcut fiber optik kabloları kullanarak 178 terabit hıza ulaşarak dünya internet hızı rekoru kırdı. Bilim insanları, yeni teknolojiyi mevcut internet altyapısı üzerine inşa ettiklerinden teknolojinin uygulanabilirliği yüksek.

Netflix, Türkiye’de 30 Günlük Deneme Süresini Tekrar Açtı

Netflix’in kötüye kullanım nedeniyle Türkiye’den kaldırdığı 30 günlük ücretsiz deneme üyeliği, ücretsiz olmasa da çok uygun bir fiyat karşılığında yeniden getirildi. Netflix’i 30 gün boyunca denemek isteyenler, yalnızca 0,20 TL, 1,99 TL gibi farklı fiyatlara sahip olabilirler.