'Bakışları tuhaf' diye terk edilen köpeğe 2 yıl sonra yeni ev

ABD'nin New Jersey kentinde, 'tuhaf bakıyor' diye barınağa bırakılan ve 2 yıldır kimsenin sahiplenmediği ‘Husky’ cinsi köpek viral oldu. Facebook'ta yapılan duygusal bir duyurunun ardından köpeği sahiplenmek için 150 kişi başvuruda bulundu.

'Tuhaf' gözlere sahip olduğu için New Jersey'de bir barınağa bırakılan ‘Husky’ cinsi köpek, Facebook'ta fotoğrafları paylaşıldıktan sonra viral oldu. 

Jubilee adlı 4 yaşındaki köpek, her zaman şaşırmış gibi görünmesine neden olan bir göz deformasyonundan muzdarip.

2018 yılında Jubilee'yi Husky House adındaki barınağa veren hayvan yetiştiricisi, köpeğin gözlerindeki 'tuhaflık’tan dolayı sahiplendirilemediğini söyledi.

Köpeğin göz kapaklarındaki konjenital sorundan başka hiçbir hastalığı olmadığını başka belirten Husky House temsilcisi,  "Veterinerlerimiz tarafından tamamen kontrol edildi. Bu sorun, onu hiçbir şekilde etkilemyior veya temposunu düşürmüyor. O sağlıklı ve mutlu" ifadelerini kullandı.

Ancak buna rağmen 2 yıl boyunca kimsenin sahiplenmediği Jubilee'nin kaldığı barınak, geçen salı günü köpeğe bir aile bulmak için Facebook'a başvurdu.

'Keşke güzel olsaydım'

Barınağında sayfasında yapılan duyuruda "'Tuhaf' baktığım için beni satamayan bir yetiştirici tarafından bırakıldım. Huskyler görkemli bakışlara sahip olan köpekler ancak neden onlar gibi gözükmediğimi bilmiyorum. Birileri beni köpekleri olarak istemeleri için keşke güzel olsaydım" yazıldı.

150'den fazla kişinin Jubilee'yi sahiplenemek için başvuruda bulunduğunu Husky House temsilcisi, " Orijinal paylaşım viral olduğundan beri çok yoğun sevgi, destek ve sahiplenme taleplerini aldık. Herkesin bizim gibi, onun güzel olduğunu düşünmesi bizi mutlu etti" dedi.

Husky House,  kendilerinden daha önce köpek sahiplenen bir ailenin Jubilee'yi de ailelerine kattığını açıkladı. 

 

Samsung LCD üretimini sonlandırıyor

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung LCD üretimini sonlandırma kararı aldı. Şirketten yapılan açıklamda üretimin ne zaman biteceğine dair bilgilere de yer verildi.

İrem Sak'ın karantinadaki büyük değişimi

Sosyal medya hesabından yaptığı esprili paylaşımlarla büyük beğeni kazanan oyuncu İrem Sak, bu defa uzun süredir devam eden karantina günlerine gönderme yaptığı bir paylaşıma imza attı.

Evden çalışanların gündemindeki uygulama!

Corona virüsü sebebiyle birçok kişi evden çalışmaya başladı ve video üzerinden canlı toplantı yapılabilen uygulamalar önem kazanmaya başladı. Video toplantılarında bir süredir tercih edilen programlardan olan Zoom son günlerde popüleritesini artırdı. Peki Zoom nedir, Zoom güvenli mi? İşte merak edilenler...

Gebelikte corona virüsünden korunmanın 15 püf noktası

Corona virüsü hamilelikte nasıl bir risk yaratıyor? Lohusa döneminde olan kadınlar nelere dikkat etmeli? Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç Dr. Meryem Kürek Eken, gebelik ve corona virüsü hakkında detaylı bilgiler verdi.