Başarılı olmak için kaçınmanız gereken 8 huy

Başarıya giden yolda izlenmesi gereken birçok adımın olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

1. Kendinizi başkaları ile kıyaslamak hayatınız boyunca kendinize yapacağınız en büyük kötülüklerden birisidir aslında. Öyle gözüküyor olsa bile hiç kimse mükemmel değildir.

2. Yeniden deneme korkusu başarıya yaklaşmanıza değil başarıdan uzaklaşmanıza neden olacaktır. Tekrar tekrar denemekten asla vazgeçmeyin! Gelmiş geçmiş en başarılı insanlar ilk denemelerinde vazgeçmiş olsalardı şu anda hala Ortaçağ’ı yaşıyor olabilirdik.

3. Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüklerine önem vermekten vazgeçin. Bunu yapabildiğiniz gün kendinizi ne kadar rahat hissedeceğinizi aklınızdan çıkarmayın.

4. Başaramama korkusu içinizi kemirse bile siz ona aldırış etmeyin ve bu korkunuzdan bir an önce kurtulmaya çalışın. Sizin başarısızlığınız dünyanın sonunu getirmeyecektir.

5. Kararsızlıklar başarıya giden yolda sizlere destek değil köstek olacaktır. En kötü karar kararsızlıktan iyidir.

6. Keşkelerin sizleri sadece mutsuzluğa iten kelimeler ve düşünceler topluluğu olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Ne kadar çok isteseniz de zaman makinesi bulunmadığı sürece keşkelerinizi değiştiremeyeceksiniz.

7. Umutsuzluklar başarısızlıkların en iyi dostlarındandır. Dolayısıyla bu düşünceden tamamen sıyrılmalısınız. Umutsuzluğa kapılmayarak başarıya olan inancınızı artırabilirsiniz.

8. Kendinize inanmamak sadece başarısızlığa değil, hayatınızda atacağınız her adıma engel olacaktır. Birçok insanın ne zorluklarla neler başarabildiklerini her fırsatta aklınıza getirin.

Yukarıda sıralanan huy ve korkularınızdan vazgeçerek, ters yönden de olsa, başarıya giden yolda kendi adımlarınızı yaratabilir, sizler de başkalarına örnek teşkil edebilirsiniz.


 

 

TAG:
İLGİLİ HABERLER

Bataryaların ömrünü uzatan çipli sistem

Akıllı telefonlarla ilgili yaşanan gelişmeler her ne kadar iç açıcı olsa bile bataryaların ömrünü uzatacak sistemlerin henüz geliştirilmemesi kullanıcılar için kötü oldu. Araştırma ve geliştirme yapan bilim insanları konuyla ilgili önemli bir buluşa imza attı.

Whatsapp'ın beklenen özelliği Android'e geldi

WhatsApp iOS'ta yayına aldığı parmak izi ile kilitleme özeliğini Android uygulamasında da yayınlandı. 'Parmak izi kilidi' işlevi, WhatsApp'ın Android'deki 2.1.222 sürümüyle birlikte geldi.