Bilim İnsanları, Okyanus Tabanlarını Ele Geçiren Denizanası Türü Buldu

Dünyanın okyanusları hakkındaki bilgimiz, uzay hakkındaki bilgimizden daha az ve denizlerde sürekli yeni canlı türleriyle karşılaşıyoruz. Bu canlıların bir kısmı, bizim genel algımıza göre oldukça korkutucu görüntülere sahip.

 

Son keşfedilen canlı yaklaşık 7,5 kilometre derinlikte, Hindistan’da bulunan Java Çukuru içerisinde yaşıyor. Araştırmacılardan Alan Jameson, daha önce hiç görülmemiş bir deniz anası çeşidi buldu. Bu canlı, okyanus tabanında sakin sakin süzülürken görüntülendi. Jelimsi yapıya sahip olan canlı, mavi ve beyaz renklere sahip.

Jameson, bu kadar nadir bir canlıyla karşılaşmalarının ve adeta dillerinin tutulmasının çok nadir olduğunu söylüyor.

Denizlerin dibindeki yaşama ufak bir göz atmış olsak da keşfedilecek hala çok şey var. Atanamamış Cthulhu’ya benzeyen ürkütücü deniz hıyarcığını hatırlayan var mı?

Bulunan canlının özellikleri tam olarak bilinmiyor. İlk kez görülen bu canlı tamamen ölümcül olabilir ya da insanlara hiçbir etkisi bulunmayabilir. Öte yandan, deniz anaları genel olarak zararlı olmalarıyla biliniyorlar.

 

Araştırmacıların bir sonraki amacı, dünyanın en derin çukuru olan Mariana çukuruna dalmak olarak açıklandı. Yeni keşfedilen canlıyı aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

 

TAG:
İLGİLİ HABERLER

Meghan Markle, Adele konusunda endişeleniyor

Yeni Zelanda'da yayımlanan bir magazin dergisinin iddialarına göre, aynı muhitte yaşayan Prens Harry'nin Adele'in evinde fazla vakit geçirmesinin Meghan Markle'ı endişelendirdiği öne sürüldü.

Victoria Beckham gülümsememe kuralını bozdu

Yıllardır gülümserken görüntülenmeyen Victoria Beckham, bu kuralını oğlu Cruz ile çektirdiği bornozlu fotoğrafında bozdu. Cruz bu kareyi "Görünüşe göre annem gülümsüyor" notuyla paylaştı. David Beckham ise polemiğe Friends göndermesiyle katıldı.

Survivor’da gözyaşları: Olmuyor artık bitti!

Survivor 2020'de son dönemde performansında düşüş yaşayan Aycan Yanaç, iletişim ödüllü yarış sırasında takım arkadaşıyla ile ufak çaplı gerginlik yaşadı. Survivor Aycan kaybettiği oyun sonrasında, kendisine tepki gösteren Sercan'a da isyan etti. Survivor Aycan oyun sonrasında ağlamaya başlayarak "Olmuyor artık bitti" dedi.

Yüz yogası göz çevresine nasıl yapılır?

Kaz ayakları, sarkan göz kapakları ve göz altı torbaları birçok kadının en yaygın göz çevresi şikayetleridir. Göz çevrenizdeki kırışıklıklardan kurtulmak için botoks uygulamaları ve pahalı kremleri bir kenara atın ve göz yogasını deneyin. İşte adım adım göz çevresi yogası...

Yaz Aylarında Düşülen Yüzlerce Kalorilik Tuzaklar

Genellikle sıcak havaları daha hafif yemeklerle birlikte daha fazla meyve ve salata tüketimi ile ilişkilendiririz. Doğal olarak yaz aylarını daha ince bir görüntüye sahip olmak için bir fırsat olarak görürüz, en azından ilkbaharda olduğumuzdan daha fazla kilolu görünmek istemeyiz.