Bizi Ne Mutlu Eder?

“Daha fazlasını isteme telaşını bıraktığımızda mutluluğa yaklaşıyoruz.”

Bir keşiş sorar: Ben gerçek bir mutluluk istiyorum.
Buda şöyle der: Önce ‘ben’i unut. Bu egodur.
Sonra hayatından ‘istiyorum’u çıkar. Bu arzudur.
Şimdi elinde ne kaldı?

Sahip olmak istediğimiz çok fazla şey var. “Mutlu olmak” bunların içinde kulağa en hoş geleni. Peki bizi ne mutlu eder? Hayattan ne bekliyoruz? Bu soruları kendimize ve başkalarına soralım.

Neyin gerçekten önemli olduğunu anlayabilmek için bir yöntem var. Düşünün ki çok istediğiniz bir şey olsun. Yurt dışında okumak mı? Altınızda lüks bir araba, sevgiliyle romantik bir seyahat? Nişantaşı’nda güzel bir ev? Peki her akşam güzel bir lokantada yiyecek paranız olsa!

Şimdi tüm bunlara sahip olduğunuzu ve yapacaklarınızı hayal edin. Aldığınız keyfi tümüyle hissedin. Aklınızda canlandırın. Kafanızda adeta bir film oynasın. Kendi filminizi izliyorsunuz.

Bu hayallerin hepsi çok güzel. Fakat geçici olduğunu fark ettiniz mi?

O güzel seyahat birkaç gün sonra bitecek. Sanki olmasa da olur muydu ne? İngiltere’de okuyacaksınız. İki sene göz açıp kaparken geçecek. Ardında sadece bazı fotoğraflar kalacak. Nişantaşı’ndaki o romantik ev ise, bir süre sonra şimdiki evinizden farksız gelirdi. Dört duvar ne de olsa.

Daha fazlasını isteme telaşını bıraktığımızda mutluluğa yaklaşıyoruz. Hayatın fark etmediğimiz nice güzelliklerini görmeye başlıyoruz.

 

Meghan Markle, Adele konusunda endişeleniyor

Yeni Zelanda'da yayımlanan bir magazin dergisinin iddialarına göre, aynı muhitte yaşayan Prens Harry'nin Adele'in evinde fazla vakit geçirmesinin Meghan Markle'ı endişelendirdiği öne sürüldü.

Victoria Beckham gülümsememe kuralını bozdu

Yıllardır gülümserken görüntülenmeyen Victoria Beckham, bu kuralını oğlu Cruz ile çektirdiği bornozlu fotoğrafında bozdu. Cruz bu kareyi "Görünüşe göre annem gülümsüyor" notuyla paylaştı. David Beckham ise polemiğe Friends göndermesiyle katıldı.

Survivor’da gözyaşları: Olmuyor artık bitti!

Survivor 2020'de son dönemde performansında düşüş yaşayan Aycan Yanaç, iletişim ödüllü yarış sırasında takım arkadaşıyla ile ufak çaplı gerginlik yaşadı. Survivor Aycan kaybettiği oyun sonrasında, kendisine tepki gösteren Sercan'a da isyan etti. Survivor Aycan oyun sonrasında ağlamaya başlayarak "Olmuyor artık bitti" dedi.

Yüz yogası göz çevresine nasıl yapılır?

Kaz ayakları, sarkan göz kapakları ve göz altı torbaları birçok kadının en yaygın göz çevresi şikayetleridir. Göz çevrenizdeki kırışıklıklardan kurtulmak için botoks uygulamaları ve pahalı kremleri bir kenara atın ve göz yogasını deneyin. İşte adım adım göz çevresi yogası...

Yaz Aylarında Düşülen Yüzlerce Kalorilik Tuzaklar

Genellikle sıcak havaları daha hafif yemeklerle birlikte daha fazla meyve ve salata tüketimi ile ilişkilendiririz. Doğal olarak yaz aylarını daha ince bir görüntüye sahip olmak için bir fırsat olarak görürüz, en azından ilkbaharda olduğumuzdan daha fazla kilolu görünmek istemeyiz.