Ceyda Düvenci’nin ‘şükür’ yolculuğu

Sosyal medya hesabını son derece aktif olarak kullanan isimlerden olan Ceyda Düvenci, yaptığı son paylaşımında takipçilerini 90 gün sürecek  bir şükür yolculuğuna davet etti. Çeşitli görevlerle sürecek olan yolculuk konusunda Ceyda Düvenci şu satırları paylaştı:

Şükür etmemiz gereken zamanlardan geçiyoruz… zor zamanlarda kıymet daha da anlaşılır… hem şükür etmenin faydaları çok;
daha mutlu hissetmenizi sağlıyor,  akıl sağlığınızın daha iyi olmasını sağlıyor, beynimizde sahip olduğumuz güzelliklerin anı olarak güçlü kalmasını, unutulmamasını sağlıyor, ilişkilerinizi kuvvetlendiriyor, geceleri daha iyi uyumanızı sağlıyor empati gücünüzü geliştiriyor,dayanıklılığınızı güçlendiriyor,  benlik saygınızı güçlendiriyor,  trajik ve zor zamanlar insanın sahip olduklarını fark edip şükür etmesine daha fazla sebep olur.

Şükürlerinize odaklanmanız etrafınızda olan biten kötü gelişmelerden daha az etkilenmenizi sağlıyor….
işte tüm bu sebeplerden, kendim için bu yolculuğa başlamaya karar verdim ve sen de bana arkadaşlık etmek istersin diye düşündüm

 
İLGİLİ HABERLER

Gebelikte corona virüsünden korunmanın 15 püf noktası

Corona virüsü hamilelikte nasıl bir risk yaratıyor? Lohusa döneminde olan kadınlar nelere dikkat etmeli? Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç Dr. Meryem Kürek Eken, gebelik ve corona virüsü hakkında detaylı bilgiler verdi.

Açıkgöz ailesinde kriz büyüyor

Annelerinin yaşadığı sıkıntıların ardından abla Hülya Açıkgöz ile Hadise, düşman kesilmişti. Şimdi de küçük kardeş Derya, Hülya Açıkgöz’ü takipten çıkardı.

Demet Sağıroğlu’na corona virüsü şoku!

Şarkıcı Demet Sağıroğlu, Instagram'dan yaptığı paylaşımda sevenlerini korkuttu. Sağıroğlu, paylaşımında "Çevremizde bir çok kişinin testi maalesef pozitif çıktı ve bütün belirtileri; yüksek ateş hariç ben de geçirdim, geçiriyorum. Az ateşim var hep var. Bu virüs ilginç bir canlı, herkeste farklı semptomlar olduğunu da duyuyorum, test yaptırmadım ve sanırım 4-5 gün ağır geçirdikten sonra, iyileşme dönemine geçtim. Biraz halsizim. Kimseyi endişelendirmemek için yakınlarım haricinde bildirmedim" ifadelerini kullandı.

Çok sık dezenfektan kullanmak ciddi hastalıklara yol açabilir

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Coşkun Usta, dezenfektan maddelerinin kimyasal bileşikler olduğunu ve bunların sık kullanımının ileride çok ciddi hastalıklara yol açabileceği konusunda uyarılarda bulundu. Usta, "zaman içinde bu kimyasallar nörolojik hastalıklar dediğimiz Alzheimer, Parkinson olarak geri dönecektir hatta, uzun vadede kanseri tetikleyecektir" dedi.

El temizliğine dikkat! Kolonyalı mendil corona virüsüne karşı etkili mi?

Corona virüsü salgını nedeniyle el temizliğine sık sık vurgu yapan uzmanlar, temizliğin doğru bir şekilde ve doğru malzemelerle yapılması gerektiğinin de altını çiziyor. Peki kolonyalı mendil işe yarar mı? Antibakteriyel sabun kullanmak şart mı? Jeller virüsün bulaşıcı etkisini azaltır mı? El temizliği sırasında sıcak su kullanmak gerekiyor mu? İşte uzmanlardan önemli uyarılar...