Cristiano Ronaldo'ya karşı açılan tecavüz davasının sonucu belli oldu

Cristiano Ronaldo'ya Karşı Yapılan Tecavüz Suçlamaları Üzerine Açılan Dava Sonuçlandı

Las Vegas'ta bulunan savcılar, Juventus'un yıldızı Cristiano Ronaldo'nun 2009 yılında Las Vegas'ta bir kadına tecavüz ettiği yönünde açılan davanın düştüğünü söyledi.

Clark County bölge avukatı Steve Wolfson; ortaya atılan iddiaların ardından yapılan incelemelerden sonra geçtiğimiz gün, şüpheli davranışa yönelik kanıtlamada bulunabilecek bir kanıt olmadığını ve dava açılamayacağını söyledi.

Wolfson: "Sunulan bilgilerin incelenmesine dayanarak, Cristiano Ronaldo'nun cinsel istismarda bulunduğuna dair yapılan suçlamalar kanıtlanamaz. ''Bu yüzden de suçlamaların bir sonucu olmayacak" dedi.

Geçtiğimiz yıl; tecavüze uğradığına dair Ronaldo'yu Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesine şikayet eden Kathryn Mayorga, Portekizli yıldızın kendisine 375.000 dolarlık sus payı olmak üzere şikayetini geri alması birçok teklifte bulunduğunu iddia etti. Peter Christiansen, #MeToo hareketiyle ortaya çıkan Mayorga ile müvekkili Ronaldo'nun anlaşma yaptığını inkar etmedi.

Mayorga 2018 yılında Der Spiegel dergisine "Bana saldırdıktan sonra gitmeme izin vermedi. Gitmeme izin vermedi" dedi.

Chrisriansen, Ronaldo ve Mayorga'nın cinsel ilişkide bulunduğunu fakat karşılıklı istek dahilinde gerçekleşmediğini söyledi. Mayorga bu sırada, ilk olarak Ronaldo'nun öpücüğüne karşılık verdiğini daha sonrasında ünlü futbolcunun kendisini yalnız bıraktığını fakat sonrasında iliski yasamaya zorladığını ifade etti.

Mayorga, 2009 yılında yaşadığı durumun ertesi günü Las Vegas polisine giderek kişi adı vermeden şikayette bulundu.

Wolfson; pazartesi günü, Las Vegas polisinin adli kanıt bulamadığını ve Mayorga ile Ronaldo arasında etkileşim olan videoların kaybolduğunu söyledi.

Ronaldo ise 2018 Ekim ayında hakkında bulunan tüm suçlamaları inkar etti ve tecavüzün iğrenç bir suç olduğunu, kendisine ve inandığı her şeye karşı olduğunu söyledi. Ünlü futbolcu ayrıca; "insanlar tarafından oluşturulan medya spekülasyonlarını benim zarar görmem uğruna beslemeyi reddediyorum. Böylece bilincim, araştırmaların sonuçlarının sükunetini beklememe izin verecek" diyerek tepkisini gösterdi.

Dünyadaki en ünlü sporculardan bir olan 34 yaşındaki Ronaldo, 5 kere Ballon d'Orödülünü alarak Avrupa'da yılın futbolcusu oldu. Kariyeri ise; Sporting Lisbon ile başladı. Ardından İngiltere'de Manhester United, İspanya'da Real Madrid ve İtalya'da Juventus'ta forma giydi. Başarılı yıldız, 2016 yılında Portekiz milli takımına Avrupa futbolşampiyonasına birinciliği kazandıran ulusal kahramanlardan biriydi.

 
İLGİLİ HABERLER

Adriyatik’te kayıp kıta keşfedildi

Akdeniz’in karmaşık jeolojik yapısının incelendiği bir araştırmada, İtalya’nın Adriyatik Denizi’ni de içine alan bölgede bulunan kıta ‘Büyük Adria’ olarak anılıyor.