'Dünyanın en kötü kedisini' sahiplenmek için başvuru yağdı

ABD'nin North Carolina eyaletindeki bir hayvan barınağı 'dünyanın en kötü kedisi' Perdita'yı sahiplendirmek için Facebook'ta ilan verdi. İlan sosyal medyada viral olurken, Perdita için 115'den fazla sahiplenme başvurusu geldi.

Mitchell County Animal Rescue adlı hayvan sahiplendirme kurumu, Facebook hesabından 4 yaşındaki 'Perdita' isimli sahiplendirilmesi için bir ilan paylaştı. 

'Perdita'yla tanışın, korkaklar için uygun değildir' başlığıyla paylaşılan ilanda kedinin asık suratlı göründüğü iki fotoğrafı ile sevdiği ve sevmediği özelliklerden bahsedildi. 

'Hasta olduğunu düşünüyorduk ama tam bir pislik çıktı'

İlanda Perdita'nın sevdiği şeyler, 'Bir daha asla mutlu hissetmemenizi sağlayacak şekilde ruhunuzun derinliklerine bakmak, Kedi Tırmalaması Ateşi adlı şarkı, Hayvan Mezarlığı filmi, atlayarak korkutma (uzmanlık alanı), karanlık köşelerde gizlenme, yaşadığı yerin kraliçesi olmak, barınaktakileri hasta olduğu şeklinde kandırmak (veteriner de onun sadece bir pislik olduğunu onaylıyor)' olarak sıralandı. 

Sevmedikleri ise 'Pembe renk, yavru kediler, köpekler, çocuklar, Dixie Chicks grubu, Disney filmleri, Noel, herhangi birine sarılmak ve eğlenceli diğer şeyler' olarak belirtildi. 

İlan "Perdita bekar ve kişisel alandan anlayan, sosyal açıdan uyumsuz bir insanla sosyal açıdan uyumsuz olmaya hazır. Ücretsiz sahiplendirme" diye devam etti.

Perdita için Facebook'ta verilen ilanı 8 binden fazla kişi paylaştı, 5 binden fazla kişi ise yorum ile beğeni bıraktı.

'Başvuruları durdurduk'

115'den fazla sahiplenme başvurusu aldıklarını belirten kurum, aşırı yüklenmeden dolayı başvurularını durdurduklarını açıkladı. 

Grubun direktörü Amber Lowery, Perdita'nın sahiplendirileceği kişinin pazartesi belli olacağını söyledi. 

Perdita'nın Noel arifesinde barınağa geldiğini ve barınağı ziyaret edenleri kedinin davranışları konusunda uyardıklarını söyleyen Lowery, "Şu anda ona bakıyorum. Küçük yatağında yuvarlanıyor. Tatlı ve sevimli gözüküyor ama onu sevmek istediğiniz anda patiyi vuruyor. Bir yerinin acıdığını düşündük ve veterinere götürdük. Veteriner 'Hayır, bu kedi tam bir pislik' dedi" ifadelerini kullandı.  

 
İLGİLİ HABERLER

Gökyüzünde görsel şölen yaşanacak

Bu sene üçüncü kez yaşanacak olan ay tutulması çıplak gözle izlenebilecek ancak ülkemizden görülemeyecek. Parçalı ay tutulması 30 Kasım tarihinde gerçekleşecek.

Karantinada olanlara ruh sağlığı için tavsiyeler

Karantinada olanlar için tavsiyelerde bulunan Uzman Klinik Psikolog Kübra Bozkurt, “Öncelikle, şikayetlerin şiddetine göre odanızda yapabileceğiniz aktiviteleri planlayın. Uyku saatleriniz, yemek saatleriniz planlı olsun. Nasıl ki sıradan bir gününüzde bunların belli bir saati varsa, karantina günlerinde de uyku ve yemek aynı saatlerde olsun”.