Enerjinizi Yükseltmenin Yolları

İnsanların temel sorunu olan halsizlik belirli hastalıklardan kaynaklanmıyorsa önüne geçilebilir bir şeydir.

Sabah erken saatlerde yapacağınız yarım saatlik yürüyüş, gün içinde enerji toplamanızı yardımcı olacaktır. Yürüyüş öncesi süt ve taze meyve tükettiğiniz zaman metabolizmanızın hızlı çalışmasını yardımcı olur. Ayrıca yürüyüş yaparken de müzik dinlemeyi ihmal etmeyin. Özellikle klasik müziğin stresi azalttığı bilinen bir gerçektir.

Yürüyüş sonrası yapılacak ılık duş hem bedeni hem ruhu tazelemektedir. Sabahları alacağınız ılık duş sizi bahar alerjilere karşı da korumaktadır.

Kahvaltı gün içerisinde enerjinizin yüksemesi bakımında çok önemlidir. Bu yüzden sabah kahvaltılarında özellikle yumurta olmak üzere, yulaf, süt, meyve ve yağlı tohum tüketmeniz yararlı olacaktır. Gün içerisinde içeceğiniz beyaz çay güne enerjik devam etmenizi sağlayacaktır. 

Öğle yemeklerinde özellikle proteinli ürünler tüketmeniz tavsiye edilmektedir. Proteinli ürünler tüketmek uzun süre tokluk hissi sağlamaktadır.

Öğleden sonra içeceğiniz kırmızı meyve çayları yoğun antioksidan içerdiği için cildi yorgunluğa karşı korumaktadır.Öğleden sonrası için önemli olan nokta özellikle ara öğünlerdir. Ara öğünlerde eğer tatlı tüketmek isterseniz bitter çikolata tüketmeniz tavsiye edilir. 

Ertesi güne enerjik devam etmek için akşam yemekleri önemlidir. Bunun için sebze ve baklagillerden oluşan yemekler tercih etmeniz tavsiye edilmektedir. Ayrıca yoğurt ve tam tahıllı ekmekler tüketmek ertesi güne enerjik başlamanızı sağlar.

 
İLGİLİ HABERLER

Meghan Markle, Adele konusunda endişeleniyor

Yeni Zelanda'da yayımlanan bir magazin dergisinin iddialarına göre, aynı muhitte yaşayan Prens Harry'nin Adele'in evinde fazla vakit geçirmesinin Meghan Markle'ı endişelendirdiği öne sürüldü.

Victoria Beckham gülümsememe kuralını bozdu

Yıllardır gülümserken görüntülenmeyen Victoria Beckham, bu kuralını oğlu Cruz ile çektirdiği bornozlu fotoğrafında bozdu. Cruz bu kareyi "Görünüşe göre annem gülümsüyor" notuyla paylaştı. David Beckham ise polemiğe Friends göndermesiyle katıldı.

Survivor’da gözyaşları: Olmuyor artık bitti!

Survivor 2020'de son dönemde performansında düşüş yaşayan Aycan Yanaç, iletişim ödüllü yarış sırasında takım arkadaşıyla ile ufak çaplı gerginlik yaşadı. Survivor Aycan kaybettiği oyun sonrasında, kendisine tepki gösteren Sercan'a da isyan etti. Survivor Aycan oyun sonrasında ağlamaya başlayarak "Olmuyor artık bitti" dedi.

Yüz yogası göz çevresine nasıl yapılır?

Kaz ayakları, sarkan göz kapakları ve göz altı torbaları birçok kadının en yaygın göz çevresi şikayetleridir. Göz çevrenizdeki kırışıklıklardan kurtulmak için botoks uygulamaları ve pahalı kremleri bir kenara atın ve göz yogasını deneyin. İşte adım adım göz çevresi yogası...

Yaz Aylarında Düşülen Yüzlerce Kalorilik Tuzaklar

Genellikle sıcak havaları daha hafif yemeklerle birlikte daha fazla meyve ve salata tüketimi ile ilişkilendiririz. Doğal olarak yaz aylarını daha ince bir görüntüye sahip olmak için bir fırsat olarak görürüz, en azından ilkbaharda olduğumuzdan daha fazla kilolu görünmek istemeyiz.