Hafif Yaz: 3 Adımda Fondötensiz Cilt Makyajı

Bonus bir adımla makyajınıza daha doğal bir bitiş verin

  • Cilt makyajınıza, güzelliğinizin olmazsa olmazı nemlendiricinizle başlayın.

Yaz mevsimine özel seçeceğiniz hafif formüllü bir ürünle tüm yüzünüzü nemlendirin ve cildiniz nemlendiriciyi tamamen emene kadar birkaç dakika bekleyin. Ardından cildi makyaja hazırlayan, sabitleyici bir spreyle, kalıcı ve hafif güzelliğinize ilk adımı atın.

 

 

  • Fondöteni es geçtiğiniz bu uygulamanın yıldızı, göz altı kapatıcınız.

Ters üçgen kapatıcı tekniği yerine, ürünü sadece göz pınarlarınıza, kaş üstüne ve yüzünüzde bulunan renk eşitsizliği, akne gibi kusurlu bölgelerin üzerine uygulayın. Kapatıcıyı cildinize minimum oranda uyguladığınız ve gizlenmeye ihtiyaç duymayan bölgeleri temiz bıraktığınız için, görünümünüz makyajın maske etkisi olmadan daha doğal bir bitişe kavuşacak.

 

 

  • Bu pratik tekniğin son ve kilit adımı transparan pudra.

Olabildiğince ince öğütülmüş bir transparan pudrayı -eğer bir tık daha kapatıcılığa ihtiyaç duyuyorsanız renk veren bir formülü de tercih edebilirsiniz- tüm yüzünüze uygulayın. Birkaç dakika bekledikten sonra temiz bir fırçayla ürünün fazlalığını cildinizden süpürün. Fondöten kullanmadığınız için pudra, size 'cakey' bir görünüm vermeyecek ve ciltle bütünleşerek görünmez olan ürün, gözenek görünümünü ve doku eşitsizliklerini gidererek cildinize filtre etkisi sağlayacak.

 

 

  • Bonus bir adımla makyajınıza daha doğal bir bitiş verin.

Pudra bir ürün kullandığınız için tere, sıcağa ve çevresel etkenlere karşı daha kalıcı hale gelen temel cilt makyajınızı sabitleyici bir spreyle sonlandırın. Bu son adım, pudranın cildinizde bıraktığı küçük kanıtları ortadan kaldırırken siz de hafif ve fondötensiz güzelliğinizin tadını çıkarın.

 
İLGİLİ HABERLER

Bataryaların ömrünü uzatan çipli sistem

Akıllı telefonlarla ilgili yaşanan gelişmeler her ne kadar iç açıcı olsa bile bataryaların ömrünü uzatacak sistemlerin henüz geliştirilmemesi kullanıcılar için kötü oldu. Araştırma ve geliştirme yapan bilim insanları konuyla ilgili önemli bir buluşa imza attı.

Whatsapp'ın beklenen özelliği Android'e geldi

WhatsApp iOS'ta yayına aldığı parmak izi ile kilitleme özeliğini Android uygulamasında da yayınlandı. 'Parmak izi kilidi' işlevi, WhatsApp'ın Android'deki 2.1.222 sürümüyle birlikte geldi.