Harry Potter'ın yazarı, yeni kitabını internetten ücretsiz yayınlayacak

J.K. Rowling, yıllardır rafa kaldırdığı Ickabog adlı öyküyle ilgili hayranlarına müjdeyi verdi.

Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre Rowling, öyküyü 10 yıl önce yazmaya başladığını, çoğunluğu el yazısı olan müsveddeleri de bugüne dek tavan arasında sakladığını söyledi.

Twitter

Corona virüsü nedeniyle uygulanan karantina günlerinde yeni kitabını yayınlamaya karar veren ünlü yazar, “Evlere kapanmış çocuklar veya bu zor zamanlarda okula giden çocuklar ücretsiz okuyabilsin diye Ickabog’u internet üzerinden ücretsiz yayınlamaya karar verdim” dedi.

Twitter

Ickabog’un, Harry Potter serisinin devamı olmadığını belirten Rowling, okuyucuların da kitaba dahil olmasını rica etti. J.K. Rowling, çocuklara “Kitabı benim için resmedin. Hayal gücünüzü serbest bırakın” çağrısında bulundu.

Twitter

Kitabın kasım ayında basılacağını söyleyen yazar, çizimler arasından seçilenlere kitapta yer vereceğini duyurdu.

Twitter

Rowlind ayrıca, kitaptan elde edeceği telif haklarının tamamını corona virüsü salgınından etkilenen kişilere yardım amacıyla kullanılmak üzere bağışlayacağını söyledi.

 
İLGİLİ HABERLER

Çok Güzel Hareketler 2'nin oyuncusu Cemile Canyurt evlendi

Çok Güzel Hareketler Bunlar 2' kadrosunda yer alan Cemile Canyurt, geçtiğimiz sene sevgilisi Mertkan Kaya ile nikah masasına oturmuştu. Koronavirüs salgını nedeniyle tedbirli davranan çift, sade bir törenle mutluluğa 'Evet' demişti.

Deniz Akkaya hakkında yakalama kararı çıkartıldı

Fenomen Selin Ciğerci ve eşi Gökhan Çıra'ya mahkemenin kararına rağmen hakaret etmeye devam eden Deniz Akkaya, 3 günlük zorlama hapsine çarptırıldı. Kararın ardından infaz savcılığa gitmeyen Akkaya hakkında yakalama kararı çıkartıldı.