Harry Potter'ın yazarı, yeni kitabını internetten ücretsiz yayınlayacak

J.K. Rowling, yıllardır rafa kaldırdığı Ickabog adlı öyküyle ilgili hayranlarına müjdeyi verdi.

Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre Rowling, öyküyü 10 yıl önce yazmaya başladığını, çoğunluğu el yazısı olan müsveddeleri de bugüne dek tavan arasında sakladığını söyledi.

Twitter

Corona virüsü nedeniyle uygulanan karantina günlerinde yeni kitabını yayınlamaya karar veren ünlü yazar, “Evlere kapanmış çocuklar veya bu zor zamanlarda okula giden çocuklar ücretsiz okuyabilsin diye Ickabog’u internet üzerinden ücretsiz yayınlamaya karar verdim” dedi.

Twitter

Ickabog’un, Harry Potter serisinin devamı olmadığını belirten Rowling, okuyucuların da kitaba dahil olmasını rica etti. J.K. Rowling, çocuklara “Kitabı benim için resmedin. Hayal gücünüzü serbest bırakın” çağrısında bulundu.

Twitter

Kitabın kasım ayında basılacağını söyleyen yazar, çizimler arasından seçilenlere kitapta yer vereceğini duyurdu.

Twitter

Rowlind ayrıca, kitaptan elde edeceği telif haklarının tamamını corona virüsü salgınından etkilenen kişilere yardım amacıyla kullanılmak üzere bağışlayacağını söyledi.

 
İLGİLİ HABERLER

Silikon Vadisi Tam Olarak Nedir, Nerede ve Nasıl Bir Yer?

Dünyanın teknoloji merkezi dediğimizde akıllarda canlanacak ilk yer olan Silikon Vadisi ile ilgili kafalarda oluşan tüm sorulara bu içeriğimizde birlikte cevap vereceğiz. Siz de Silikon Vadisi nedir, nerededir, Silikon Vadisi şirketleri hangileridir merak ediyorsanız, karşınızda tüm detaylarıyla Silikon Vadisi…

178 Terabit ile Dünya İnternet Hızı Rekoru Kırıldı

Araştırmacılar, mevcut fiber optik kabloları kullanarak 178 terabit hıza ulaşarak dünya internet hızı rekoru kırdı. Bilim insanları, yeni teknolojiyi mevcut internet altyapısı üzerine inşa ettiklerinden teknolojinin uygulanabilirliği yüksek.

Netflix, Türkiye’de 30 Günlük Deneme Süresini Tekrar Açtı

Netflix’in kötüye kullanım nedeniyle Türkiye’den kaldırdığı 30 günlük ücretsiz deneme üyeliği, ücretsiz olmasa da çok uygun bir fiyat karşılığında yeniden getirildi. Netflix’i 30 gün boyunca denemek isteyenler, yalnızca 0,20 TL, 1,99 TL gibi farklı fiyatlara sahip olabilirler.