İtalyan kadının diş etlerinde kıl çıktı

İtalya’da polikistik over sendromu tanısı konulan kadının diş etlerinde kirpik şeklinde kıllar çıktı.

'Oral Surgery, Oral Medicine, Oral Pathology and Oral Radiology' isimli dergide yer alan habere göre, İtalyan kadın ilk olarak 2009 yılında, damağında kirpik benzeri kıl çıktığı şikayetiyle doktora müracaat etti.

Hastaya genellikle yüz ve vücuttaki aşırı kıllarla ilişkili olan polikistik over sendromu tanısı kondu.

Doktorlar sadece beş benzer vaka buldu ve hastaların beşinin de erkek olduğunu tespit etti.

Kadına damağından  alınan kıllardan sonra hormonal ilaçlar yazıldı. Tedavi bir süre yardımcı olduysa da, sonraki yıllarda kıllar tekrar ve daha fazla sayıda çıkmaya başladı.

​Bu kez doktorlar, sadece kılları çıkarmakla kalmadı, aynı zamanda analiz için doku örnekleri de aldı.

Mikroskop altında, alışılmadık derecede kalınlaşmış ve diş etlerinden filizlenen bir tutam kıl bulundu.   

Genç kızın hayatı boyunca hormonal ilaçlar alabileceğini belirten uzmanlar, bu fenomenle ilgili henüz ortak bir fikre ulaşabilmiş değil.

 
İLGİLİ HABERLER

Silikon Vadisi Tam Olarak Nedir, Nerede ve Nasıl Bir Yer?

Dünyanın teknoloji merkezi dediğimizde akıllarda canlanacak ilk yer olan Silikon Vadisi ile ilgili kafalarda oluşan tüm sorulara bu içeriğimizde birlikte cevap vereceğiz. Siz de Silikon Vadisi nedir, nerededir, Silikon Vadisi şirketleri hangileridir merak ediyorsanız, karşınızda tüm detaylarıyla Silikon Vadisi…

178 Terabit ile Dünya İnternet Hızı Rekoru Kırıldı

Araştırmacılar, mevcut fiber optik kabloları kullanarak 178 terabit hıza ulaşarak dünya internet hızı rekoru kırdı. Bilim insanları, yeni teknolojiyi mevcut internet altyapısı üzerine inşa ettiklerinden teknolojinin uygulanabilirliği yüksek.

Netflix, Türkiye’de 30 Günlük Deneme Süresini Tekrar Açtı

Netflix’in kötüye kullanım nedeniyle Türkiye’den kaldırdığı 30 günlük ücretsiz deneme üyeliği, ücretsiz olmasa da çok uygun bir fiyat karşılığında yeniden getirildi. Netflix’i 30 gün boyunca denemek isteyenler, yalnızca 0,20 TL, 1,99 TL gibi farklı fiyatlara sahip olabilirler.