Michael Jackson'ın çorapları 1 milyon dolara açık artırmada

Çorapların 1 milyon ila 2 milyon dolar (yaklaşık 6-12 milyon TL) getirmesi bekleniyor

Michael Jackson'ın ilk moonwalk'unda giydiği çorapların açık arttırmada en az 1 milyon dolara satılması bekleniyor.

Jackson meşhur dans figürünü ilk kez 25 Mart 1983'te, Motown'ın 25. yıldönümü için hazırlanan, "Motown 25: Dün, Bugün, Her Zaman" sloganlı reklam çekimlerinde sergilemişti.

Şarkıcının o gün giydiği kristallerle bezeli özel yapım beyaz çoraplar, 13 Kasım'da açık artırmaya çıkacak.

İnternet üzerinden yapılacak satışı düzenleyen GottaHaveRockandRoll.com'a göre çorapların 1 milyon ila 2 milyon dolar (yaklaşık 6-12 milyon TL) getirmesi bekleniyor.

Söylenenlere göre Jackson çoraplarını, 1984'teki Zafer Turnesi (Victory Tour) sırasında, açık arttırmaya da dahil edilen imzalı bir mektupla beraber menajeri Frank DiLeo'ya vermişti.

Çorapların "çok iyi durumda olduğu, yalnızca sahnede giyildiği" belirtiliyor.

Açık arttırma 13 Kasım'da, birleşik Krallık saatiyle 14.00'da (Türkiye saatiyle 15.00 -çn) başlayacak.

Müzayededeki diğer eşyalar arasında Beyonce'un Jay-Z ile beraber çıktığı Kaçışta II (On The Run Tour II) turnesinde giydiği beyaz dantel kıyafet, eskiden Eric Clapton'a ait bir gitar ve Katy Perry'nin "Never Really Over" klibinde giydiği bir elbise de var.

Independent Türkçe 

 

Google'dan yeni yapay zeka deneyi

Google, yapay zeka ve makine öğrenimi konusundaki uzmanlığını pek çok farklı alanda yaptığı denemelerle geliştirmeye devam ediyor.

Bataryaların ömrünü uzatan çipli sistem

Akıllı telefonlarla ilgili yaşanan gelişmeler her ne kadar iç açıcı olsa bile bataryaların ömrünü uzatacak sistemlerin henüz geliştirilmemesi kullanıcılar için kötü oldu. Araştırma ve geliştirme yapan bilim insanları konuyla ilgili önemli bir buluşa imza attı.