Michael Jackson'ın çorapları 1 milyon dolara açık artırmada

Çorapların 1 milyon ila 2 milyon dolar (yaklaşık 6-12 milyon TL) getirmesi bekleniyor

Michael Jackson'ın ilk moonwalk'unda giydiği çorapların açık arttırmada en az 1 milyon dolara satılması bekleniyor.

Jackson meşhur dans figürünü ilk kez 25 Mart 1983'te, Motown'ın 25. yıldönümü için hazırlanan, "Motown 25: Dün, Bugün, Her Zaman" sloganlı reklam çekimlerinde sergilemişti.

Şarkıcının o gün giydiği kristallerle bezeli özel yapım beyaz çoraplar, 13 Kasım'da açık artırmaya çıkacak.

İnternet üzerinden yapılacak satışı düzenleyen GottaHaveRockandRoll.com'a göre çorapların 1 milyon ila 2 milyon dolar (yaklaşık 6-12 milyon TL) getirmesi bekleniyor.

Söylenenlere göre Jackson çoraplarını, 1984'teki Zafer Turnesi (Victory Tour) sırasında, açık arttırmaya da dahil edilen imzalı bir mektupla beraber menajeri Frank DiLeo'ya vermişti.

Çorapların "çok iyi durumda olduğu, yalnızca sahnede giyildiği" belirtiliyor.

Açık arttırma 13 Kasım'da, birleşik Krallık saatiyle 14.00'da (Türkiye saatiyle 15.00 -çn) başlayacak.

Müzayededeki diğer eşyalar arasında Beyonce'un Jay-Z ile beraber çıktığı Kaçışta II (On The Run Tour II) turnesinde giydiği beyaz dantel kıyafet, eskiden Eric Clapton'a ait bir gitar ve Katy Perry'nin "Never Really Over" klibinde giydiği bir elbise de var.

Independent Türkçe 

 

Ayasofya Hakkında Daha Önce Duymadığınız 12 Sır

Tılsımlı olduğu düşünülen kapılar, kıyamet tarihinin yazılı olduğu söylenen sütun ve Hz. Meryem’in gözyaşı izleri… Ayasofya’nın okudukça keşfedecek, keşfettikçe seveceğiniz onlarca sırrı var!

Bizi Yavaş Yavaş Öldüren "Fast Food" Hakkında Görmezden Gelinen Gerçekler

Fast food, İngilizce isminin Türkçe karşılığı olan "hızlı yemek" kavramından da anlaşılacağı üzere, hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanıp, kısa sürede yemeye hazır hale gelen, çoğunlukla seri üretim yoluyla üretilip ticari olarak satılan, gıdayla ilgili diğer faktörlerden ziyade "hizmet hızı" faktörüne odaklanan bir beslenme pratiği ve besin biçimidir

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram kullanıcıları, son görülme özelliğinin varlığından beri DM konusunda pek de rahat değil. Instagram son görülme kapatma işlemi nasıl yapılır sorusunu yanıtladık

Nâzım Hikmet’in daha önce yayımlanmayan 5 şiiri bulundu

Nâzım Hikmet'in şu ana kadar hiçbir yerde yayımlanmayan beş şiiri, Yapı Kredi Yayınları editörlerinin TÜSTAV Komintern Arşivi’nde yürüttüğü çalışmalarla ortaya çıkarıldı. Şiirler 'kitap-lık' dergisinin son sayısında yayımlandı.