Michelle Obama'dan 6 bölümlük yeni proje

ABD eski Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama, üniversite öğrencilerinin okula alışma süreçlerini inceleyeceği 6 bölümlük bir dizi projesiyle ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra çıkardığı Becoming'in (Olmak) sesli kitabıyla (Auidobook) Grammy'e aday olan, American Factory belgeseline imza atan ve Michael Lewis’in yazdığı The Fifth Risk adlı kitabının telif haklarını alıp dizi projesi için yapımcılığa hazırlanan eski First Lady Michelle Obama yeni bir projeye daha imza atıyor.

Forbes'un haberine göre Obama, A Year of Firsts adlı şovla ABD'de 4 eyaletten (Kuzey Carolina, Kaliforniya, Washington D.C. ve Alabama) 4 üniveriste birinci sınıf öğrencisinin, okul hayatına adaptasyon süreçlerini inceleyecek.

IGTV üzerinden yayınlanacak 6 bölümlük dizi öğrencilerin yaşadığı finansal zorluklardan ruh sağlığına ve akademik strese kadar her şeyi konu alacak.

Gençleri üniversiteye teşvik etmeyi amaçlayan Obama's Reach Higher adlı girişim ile ATTN medya şirketinin işbirliğiyle ortaya çıkan proje hakkında konuşan Michelle Obama "Ailemde üniversiteye giden ilk kişi olarak, bu büyük adımı atmanın ve akademik hayallerinizi izlemenin ne kadar korkutucu olabileceğini biliyorum. Bu yüzden, bu öğrencilerle gurur duyuyorum. Hikayelerini paylaşarak, başkalarına üniversitenin ilk yılında yaşadıkları iniş çıkışların, herkesin yaşadığı bir şey olduğunu görmelerine yardımcı oluyorlar ve benzer zorluklarla karşılaşan diğerleri için de destekleyici bir topluluk oluşturuyorlar" dedi.

IGTV NEDİR?

IGTV, Android ve iOS akıllı telefonlar için Instagram tarafından sağlanan bağımsız bir video uygulamasıdır. Instagram'a kıyasla daha uzun videolara izin verir. IGTV bağımsız bir uygulama olarak kullanılabilirken, temel işlevsellik Instagram uygulaması ve web sitesinde de mevcuttur.