Moskova Aralık'ta güneşi sadece 8 saat gördü

Rusya Hidrometeoroloji Merkezi Müdürü Roman Vilfand’ın açıklamasına göre başkent Moskova’da aralık ayında güneş sadece sekiz saat görülebildi.

Basın toplantısında konuşan Vilfand, Aralık 2019'daki hava durumuyla ilgili yaptığı açıklamada “Moskovalılar güneş ışıklarını yalnızca sekiz saat gördü” dedi.

Vilfand’a göre kentte hava bulutlu olmasaydı güneş 220 saat görülebilirdi.

Kent sakinleri bu ay ise yeterli miktarda D vitamini alabilecek.

Moskova’da Aralık 2018’de de tarihin en karanlık ayı yaşanmış ve güneş sadece 6 dakika görülmüştü.

 

Silikon Vadisi Tam Olarak Nedir, Nerede ve Nasıl Bir Yer?

Dünyanın teknoloji merkezi dediğimizde akıllarda canlanacak ilk yer olan Silikon Vadisi ile ilgili kafalarda oluşan tüm sorulara bu içeriğimizde birlikte cevap vereceğiz. Siz de Silikon Vadisi nedir, nerededir, Silikon Vadisi şirketleri hangileridir merak ediyorsanız, karşınızda tüm detaylarıyla Silikon Vadisi…

178 Terabit ile Dünya İnternet Hızı Rekoru Kırıldı

Araştırmacılar, mevcut fiber optik kabloları kullanarak 178 terabit hıza ulaşarak dünya internet hızı rekoru kırdı. Bilim insanları, yeni teknolojiyi mevcut internet altyapısı üzerine inşa ettiklerinden teknolojinin uygulanabilirliği yüksek.

Netflix, Türkiye’de 30 Günlük Deneme Süresini Tekrar Açtı

Netflix’in kötüye kullanım nedeniyle Türkiye’den kaldırdığı 30 günlük ücretsiz deneme üyeliği, ücretsiz olmasa da çok uygun bir fiyat karşılığında yeniden getirildi. Netflix’i 30 gün boyunca denemek isteyenler, yalnızca 0,20 TL, 1,99 TL gibi farklı fiyatlara sahip olabilirler.