Netflix, Türkiye’de 30 Günlük Deneme Süresini Tekrar Açtı

Dünyanın en büyük çevrimiçi film - dizi izleme platformlarından Netflix, uzunca bir süredir ülkemizde 30 günlük deneme sürümünü kullanmıyordu. Türkiye’deki kullanıcıların kötüye kullanımı nedeniyle 30 günlük ücretsiz deneme üyeliğini iptal etme kararı alan Netflix, bu uygulamayı yeniden getirdi, ancak bu sefer ufak bir fark bulunuyor. 

Netflix, ilk başta ücretsiz olarak başlattığı bu deneme sürümünü, şu anda ufak bir ücret karşılığında sunuyor. Kullanıcılardan 30 gün için 1,99 TL isteyen Netflix, bu sayede kötüye kullanımın da önüne geçmeyi amaçlamış görünüyor. 

Sadece yeni üyeler faydalanabilir

Netflix’in açıklamasına göre şu anda ilk 30 gün 1,99 TL’den edinebileceğiniz deneme sürümüne sadece yeni üyelerin ulaşabildiği belirtildi. Bu noktada mail adresiniz, kredi kartı bilgileriniz gibi size özel bilgileri kontrol eden Netflix, özellikle her ay farklı bir sanal kartla üyelik açıp platformu ücretsiz kullanan kullanıcıları engellemek istiyor. Elbette şirketin bu tarz yaklaşımları nasıl engelleyebileceği şu an için bilinmiyor. 

Not: Netflix'in çerezlerini silip yeniledikçe farklı fiyatlar karşımıza çıkıyor. 0,20 TL'lik fiyat tarifesi bizim karşımıza çıkarken, bazı kullanıcılar dorudan ücretsiz deneme planlarının da olduğunu söylüyor.

Tekliften nasıl yararlanabilirim?

  • Netflix’i 30 gün boyunca 1,99 TL’ye kullanmak için öncelikle buraya tıklayarak ilgili sayfaya gitmelisiniz. 
  • Netflix’in kayıt sayfasına geldikten sonra, E-posta adresinizi yazın ve “1,99 TL ödeyerek şimdi deneyin” butonuna tıklayın.
  • Çıkan sayfadaki “Devam Et” butonuna tıklayın.
  • Üyeliğinizi başlatmak için uygun bir parola ekledikten sonra “Devam Et” butonuna tıklayın.
  • “Planları Görüntüle” butonuna tıklayın.
  • Size en uygun planı seçin. Planı nasıl seçerseniz seçin ilk ay 1,99 TL ödeyeceğinizi belirtelim. Seçim yaptıktan sonra “Devam Et” butonuna tıklayın.
  • Ödeme yönteminizi belirleyin. (Netflix Hediye Kodu bu teklif için geçerli değil)
  • Ad, Soyad ve kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra alttaki “Kabul Ediyorum” alanını seçip “Üyeliğinizi Başlatın” butonuna tıklayın.
  • Üyeliğiniz başlatıldı. İlk 30 gün 1,99 TL’den kullanacağınız Netflix üyeliği, sonraki aylarda seçtiğiniz planın fiyatına göre kredi kartınızdan otomatik çekimler yapmaya çalışacaktır. Netflix’in deneme sürümünden 3 gün önce size bir bilgilendirme mesajı göndereceğini hatırlatalım.

 
İLGİLİ HABERLER

Silikon Vadisi Tam Olarak Nedir, Nerede ve Nasıl Bir Yer?

Dünyanın teknoloji merkezi dediğimizde akıllarda canlanacak ilk yer olan Silikon Vadisi ile ilgili kafalarda oluşan tüm sorulara bu içeriğimizde birlikte cevap vereceğiz. Siz de Silikon Vadisi nedir, nerededir, Silikon Vadisi şirketleri hangileridir merak ediyorsanız, karşınızda tüm detaylarıyla Silikon Vadisi…

178 Terabit ile Dünya İnternet Hızı Rekoru Kırıldı

Araştırmacılar, mevcut fiber optik kabloları kullanarak 178 terabit hıza ulaşarak dünya internet hızı rekoru kırdı. Bilim insanları, yeni teknolojiyi mevcut internet altyapısı üzerine inşa ettiklerinden teknolojinin uygulanabilirliği yüksek.

Netflix, Türkiye’de 30 Günlük Deneme Süresini Tekrar Açtı

Netflix’in kötüye kullanım nedeniyle Türkiye’den kaldırdığı 30 günlük ücretsiz deneme üyeliği, ücretsiz olmasa da çok uygun bir fiyat karşılığında yeniden getirildi. Netflix’i 30 gün boyunca denemek isteyenler, yalnızca 0,20 TL, 1,99 TL gibi farklı fiyatlara sahip olabilirler.