Netflix, Türkiye’de 30 Günlük Deneme Süresini Tekrar Açtı

Dünyanın en büyük çevrimiçi film - dizi izleme platformlarından Netflix, uzunca bir süredir ülkemizde 30 günlük deneme sürümünü kullanmıyordu. Türkiye’deki kullanıcıların kötüye kullanımı nedeniyle 30 günlük ücretsiz deneme üyeliğini iptal etme kararı alan Netflix, bu uygulamayı yeniden getirdi, ancak bu sefer ufak bir fark bulunuyor. 

Netflix, ilk başta ücretsiz olarak başlattığı bu deneme sürümünü, şu anda ufak bir ücret karşılığında sunuyor. Kullanıcılardan 30 gün için 1,99 TL isteyen Netflix, bu sayede kötüye kullanımın da önüne geçmeyi amaçlamış görünüyor. 

Sadece yeni üyeler faydalanabilir

Netflix’in açıklamasına göre şu anda ilk 30 gün 1,99 TL’den edinebileceğiniz deneme sürümüne sadece yeni üyelerin ulaşabildiği belirtildi. Bu noktada mail adresiniz, kredi kartı bilgileriniz gibi size özel bilgileri kontrol eden Netflix, özellikle her ay farklı bir sanal kartla üyelik açıp platformu ücretsiz kullanan kullanıcıları engellemek istiyor. Elbette şirketin bu tarz yaklaşımları nasıl engelleyebileceği şu an için bilinmiyor. 

Not: Netflix'in çerezlerini silip yeniledikçe farklı fiyatlar karşımıza çıkıyor. 0,20 TL'lik fiyat tarifesi bizim karşımıza çıkarken, bazı kullanıcılar dorudan ücretsiz deneme planlarının da olduğunu söylüyor.

Tekliften nasıl yararlanabilirim?

  • Netflix’i 30 gün boyunca 1,99 TL’ye kullanmak için öncelikle buraya tıklayarak ilgili sayfaya gitmelisiniz. 
  • Netflix’in kayıt sayfasına geldikten sonra, E-posta adresinizi yazın ve “1,99 TL ödeyerek şimdi deneyin” butonuna tıklayın.
  • Çıkan sayfadaki “Devam Et” butonuna tıklayın.
  • Üyeliğinizi başlatmak için uygun bir parola ekledikten sonra “Devam Et” butonuna tıklayın.
  • “Planları Görüntüle” butonuna tıklayın.
  • Size en uygun planı seçin. Planı nasıl seçerseniz seçin ilk ay 1,99 TL ödeyeceğinizi belirtelim. Seçim yaptıktan sonra “Devam Et” butonuna tıklayın.
  • Ödeme yönteminizi belirleyin. (Netflix Hediye Kodu bu teklif için geçerli değil)
  • Ad, Soyad ve kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra alttaki “Kabul Ediyorum” alanını seçip “Üyeliğinizi Başlatın” butonuna tıklayın.
  • Üyeliğiniz başlatıldı. İlk 30 gün 1,99 TL’den kullanacağınız Netflix üyeliği, sonraki aylarda seçtiğiniz planın fiyatına göre kredi kartınızdan otomatik çekimler yapmaya çalışacaktır. Netflix’in deneme sürümünden 3 gün önce size bir bilgilendirme mesajı göndereceğini hatırlatalım.

 
İLGİLİ HABERLER

Gökyüzünde görsel şölen yaşanacak

Bu sene üçüncü kez yaşanacak olan ay tutulması çıplak gözle izlenebilecek ancak ülkemizden görülemeyecek. Parçalı ay tutulması 30 Kasım tarihinde gerçekleşecek.

Karantinada olanlara ruh sağlığı için tavsiyeler

Karantinada olanlar için tavsiyelerde bulunan Uzman Klinik Psikolog Kübra Bozkurt, “Öncelikle, şikayetlerin şiddetine göre odanızda yapabileceğiniz aktiviteleri planlayın. Uyku saatleriniz, yemek saatleriniz planlı olsun. Nasıl ki sıradan bir gününüzde bunların belli bir saati varsa, karantina günlerinde de uyku ve yemek aynı saatlerde olsun”.

18 gün önce doğum yapan Sinem Kobal şaşırttı

Kenan İmirzalıoğlu'nun eşi Sinem Kobal, 21 Ekim'de kızları Lalin'i normal doğumla dünyaya getirmişti. Kobal, dün Instagram'da paylaştığı pozlarıyla şaşırttı. Doğumun üstünden sadece 18 gün geçmesine rağmen incecikti.