Onlar da corona virüs tehdidiyle karşı karşıya

Doğal hayatı koruma yetkililerine göre, Afrika'daki nesli tükenmekte olan gorillerin corona virüs tehlikesi altında olduğu belirtildi.

 

Dünyadaki dağ gorillerinin yaklaşık üçte birine ev sahipliği yapan Kongo'daki Virunga Milli Parkı, zarar görebileceği belirtilen hayvanlara önlem amacıyla 1 Haziran'a kadar ziyaretleri durduruyor.

 

Yapılan açıklamada, "Dağ gorillerinin de dahil olduğu primatların Kovid-19 virüsünden kaynaklanan komplikasyonlardan kolayca etkilenebileceğinin mümkün olduğunu belirten bilim uzmanların tavsiyesi üzerine kapanıyor" denildi.

 

Kongo'nun komşusu Ruanda da turizmi ve goril ve şempanze gibi primatlara ev sahipliği yapan üç milli parktaki araştırma faaliyetlerini geçici olarak durdurdu.
 

Turizmin önemli bir gelir kaynağı olduğu Kongo, Uganda ve Ruanda'da koruma altındaki alanlarda yaklaşık bin dağ gorili yaşıyor.

 
İLGİLİ HABERLER

Meghan Markle, Adele konusunda endişeleniyor

Yeni Zelanda'da yayımlanan bir magazin dergisinin iddialarına göre, aynı muhitte yaşayan Prens Harry'nin Adele'in evinde fazla vakit geçirmesinin Meghan Markle'ı endişelendirdiği öne sürüldü.

Victoria Beckham gülümsememe kuralını bozdu

Yıllardır gülümserken görüntülenmeyen Victoria Beckham, bu kuralını oğlu Cruz ile çektirdiği bornozlu fotoğrafında bozdu. Cruz bu kareyi "Görünüşe göre annem gülümsüyor" notuyla paylaştı. David Beckham ise polemiğe Friends göndermesiyle katıldı.

Survivor’da gözyaşları: Olmuyor artık bitti!

Survivor 2020'de son dönemde performansında düşüş yaşayan Aycan Yanaç, iletişim ödüllü yarış sırasında takım arkadaşıyla ile ufak çaplı gerginlik yaşadı. Survivor Aycan kaybettiği oyun sonrasında, kendisine tepki gösteren Sercan'a da isyan etti. Survivor Aycan oyun sonrasında ağlamaya başlayarak "Olmuyor artık bitti" dedi.

Yüz yogası göz çevresine nasıl yapılır?

Kaz ayakları, sarkan göz kapakları ve göz altı torbaları birçok kadının en yaygın göz çevresi şikayetleridir. Göz çevrenizdeki kırışıklıklardan kurtulmak için botoks uygulamaları ve pahalı kremleri bir kenara atın ve göz yogasını deneyin. İşte adım adım göz çevresi yogası...

Yaz Aylarında Düşülen Yüzlerce Kalorilik Tuzaklar

Genellikle sıcak havaları daha hafif yemeklerle birlikte daha fazla meyve ve salata tüketimi ile ilişkilendiririz. Doğal olarak yaz aylarını daha ince bir görüntüye sahip olmak için bir fırsat olarak görürüz, en azından ilkbaharda olduğumuzdan daha fazla kilolu görünmek istemeyiz.