Rüyalar yol haritalarıdır

Kendi benliğinize ait olanlarla, olmayanları rüyada ayırt edebilirsiniz

Deneyimlediğimiz tüm rüyalar, hislerimizi, duygularımızı çeşitli senaryoların görselleri ile gün yüzüne çıkartan mesajlardır. Rüyalarımız sadece geçmişimizle değil, geleceğimizle de ilgili bilgiler verir bize. Uyanık hayatımızda geçirdiğimiz stresli dönemlerde, yaşadığımız kaygıların yansıtmalarını, hatta bunun neden ya da kimden kaynaklandığını anlatan rüyalar görürüz. Gelecekle ilgili rüyalarımızı iyi analiz edebilirsek, rüya görmek için heyecanlanarak, uykuya geçiş için hazırlık yapmaya başlayacağız. Böylece rehberlik rüyalar tarafından hayatımıza kolaylıkla akacaktır.

Rüyaları hatırlamak ve onların rehberliğine izin vermek, kişisel gelişimimiz için çok önemlidir. Bunun anlamı kendi benliğimizle, benliğimize ait olmayıp dışarıdan etkilendiklerimizi ayırt edebilmektir.

Çoğu davranışın, duygunun ya da isteklerimizin bize ait olduğunu zannediyoruz. Fakat gerçekleştiğinde mutlu olamıyor, sevinci hissedemiyoruz. Bunun nedeni bunların bize ait olmadığını, başkalarının yüklediklerini, kodladıklarını kendi isteğimiz gibi sahiplendiğimiz illüzyonun içine girmiş olmamızdan dolayıdır. Bu ayrımı yapmanın en temel yolu, rüya görmektir.

Şamanlardan itibaren maddeyi iyileştirmek için, bilinci değiştirmek gerektiği bilgisi mevcuttur. Bilinci değiştirmekte direndiğimizde bedenimiz hastalanır. Bütün bedensel rahatsızlıkların ruhsal bir tarafı vardır. 

Uyku halinde bilincin kaygıları, korkuları bulunmamaktadır. O nedenle uykudayken gelen bilgiler “öz”den gelmektedir. Kaygısız, korkusuz, geleceği ve geçmişi yargılamadan… Rüyayı gören sizsiniz. Rüyadaki insanlar, size öğretisi olan bir bilginin başrol oyuncularıdır. 

Rüyada görülen eşler, sizin eril-dişil tarafınıza işaret eder. Eğer siz evli bir erkekseniz, rüyanızda eşinizi gördüyseniz, sizin dişil tarafınızı, sol tarafınızı temsil eder. Bu bedendeki dişil enerjinin organlarının rahatsızlığını (örneğin akciğerler) size anlatmak istediğine işaret edebilir. (Bedendeki iç bükey olan organlar dişil enerjiyi, dışa bükey olanlar ise eril enerjiyi gösterir.) Tabi, rüyanın tamamının değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu olasılıklardan yalnızca biridir.

Bir rüya gördüğünüzde neden o rüyayı gördüğünüzü, rüyadaki sembollerin, kişilerin neden rüyanıza dahil olduğunu düşünmek önemli olduğu gibi tekrar tekrar rüyanıza giren karakterler, aynı ismin farklı bedenlerdeki karakterleri anlamakta ya da farkına varmakta direndiğiniz noktalara işaret eder.

Unutmamamız gereken nokta, aslında rüyaların bizim bildiğimiz yollarla bizi uyarmasıdır. İpuçları, bilmediğimiz konulardan gelmez.


 

 

Google'dan yeni yapay zeka deneyi

Google, yapay zeka ve makine öğrenimi konusundaki uzmanlığını pek çok farklı alanda yaptığı denemelerle geliştirmeye devam ediyor.

Bataryaların ömrünü uzatan çipli sistem

Akıllı telefonlarla ilgili yaşanan gelişmeler her ne kadar iç açıcı olsa bile bataryaların ömrünü uzatacak sistemlerin henüz geliştirilmemesi kullanıcılar için kötü oldu. Araştırma ve geliştirme yapan bilim insanları konuyla ilgili önemli bir buluşa imza attı.