Siemens yılın en büyük satın alması için harekete geçti

Almanya merkezli Siemens  Healthineers, büyük bir satın almaya hazırlanıyor. 
  
Bloomberg'de yer alan habere göre, şirket, kanser tedavisi için araç ve yazılım geliştiren Varian Medical’ı 16.4 milyar dolar (yaklaşık 115 milyar TL) karşılığında satın almaya hazırlanıyor. 

Aynı haberde Siemens ile ABD’li firma arasındaki görüşmelerin son aşamaya geldiği bilgisinin altı çizildi.  

16.4 milyar dolarlık anlaşmaya imza atılırsa bu anlaşma 2020’nin en büyük satın alması olarak kayıtlara geçecek. Ancak iki şirkette satın alma haberleri ile ilgili resmi bir açıklama yapmaya yanaşmadı. 

Yaklaşık 10 bin çalışanı bulınan California, Palo Alto merkezli Varian  yenilikçi kanser tedavileri üzerine çalışmalar yapıyor. Varian, 2019 yılında 3,2 milyar dolar gelir elde etmişti. 

 
İLGİLİ HABERLER

Gökyüzünde görsel şölen yaşanacak

Bu sene üçüncü kez yaşanacak olan ay tutulması çıplak gözle izlenebilecek ancak ülkemizden görülemeyecek. Parçalı ay tutulması 30 Kasım tarihinde gerçekleşecek.

Karantinada olanlara ruh sağlığı için tavsiyeler

Karantinada olanlar için tavsiyelerde bulunan Uzman Klinik Psikolog Kübra Bozkurt, “Öncelikle, şikayetlerin şiddetine göre odanızda yapabileceğiniz aktiviteleri planlayın. Uyku saatleriniz, yemek saatleriniz planlı olsun. Nasıl ki sıradan bir gününüzde bunların belli bir saati varsa, karantina günlerinde de uyku ve yemek aynı saatlerde olsun”.