Sıla'yı Darp Ettiği Gerekçesiyle Hapse Çarptırılan Ahmet Kural Cephesinden İlk Açıklama: İstinafa Gideceğiz

Ahmet Kural, şarkıcı Sıla'ya darpta bulunduğu gerekçesiyle 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Şarkıcı Sıla ve oyuncu Ahmet Kural arasında devam eden davanın bugünkü duruşmasında karar verildi. Ahmet Kural, şarkıcı Sıla'ya darpta bulunduğu gerekçesiyle 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ancak ceza, ertelendi. Kararın ardından Ahmet Kural cephesinden de ilk açıklama geldi. Kural'ın avukatı Sibel Aydın, kararı bir kez daha istinaf mahkemesine götüreceklerini söyledi.

Şarkıcı Sıla ve oyuncu Ahmet Kural arasındaki davada, bugün karar verildi. İstinaf mahkemesine götürülen davayı karara bağlayan bölge mahkemesi, oyuncu hakkında 22 Nisan 2019 tarihinde 'hakaret', 'yaralama' ve 'tehdit' suçlarından toplamda verilen 1 yıl 4 ay 20 günlük hapis cezasının aynısını verdi. Ancak sanığın sabıkasız oluşu, suç işleme konusunda eğilimi olmaması ve yargılama sürecindeki davranışlarını dikkate alarak cezaların ertelenmesine ve sanığın 1 yıl süreyle denetim altında bulundurulmasına hükmedildi.

BİR KEZ DAHA İSTİNAFA GÖTÜRECEKLER

Davanın karara bağlanmasının ardından Ahmet Kural'ın avukatı Sibel Aydın yazılı bir açıklama yaptı. Kural'ın avukatı Sibel Aydın, bölge mahkemesinin karara uymadığını ve davayı bir kez daha istinaf mahkemesine taşıyacaklarını belirterek, "Müvekkilim Ahmet Kural hakkında bugün görülen davada, yerel mahkemece Bölge Adliye Mahkemesi tarafından müvekkilim lehine kesin olarak verilen bozma kararına uyulmamıştır. Ayrıca üst mahkemenin toplanmasını istediği eksik deliller toplanmamış ve müvekkilim hakkında eski kararın aynısı verilerek cezası ertelenmiştir. Bugün verilen karar kesin karar olmayıp, istinaf yolu açık olarak verilmiştir. Söz konusu kararı istinaf edeceğimizi bilgilerinize sunarız" dedi.

 
İLGİLİ HABERLER

Çok Güzel Hareketler 2'nin oyuncusu Cemile Canyurt evlendi

Çok Güzel Hareketler Bunlar 2' kadrosunda yer alan Cemile Canyurt, geçtiğimiz sene sevgilisi Mertkan Kaya ile nikah masasına oturmuştu. Koronavirüs salgını nedeniyle tedbirli davranan çift, sade bir törenle mutluluğa 'Evet' demişti.

Deniz Akkaya hakkında yakalama kararı çıkartıldı

Fenomen Selin Ciğerci ve eşi Gökhan Çıra'ya mahkemenin kararına rağmen hakaret etmeye devam eden Deniz Akkaya, 3 günlük zorlama hapsine çarptırıldı. Kararın ardından infaz savcılığa gitmeyen Akkaya hakkında yakalama kararı çıkartıldı.