Sussex Düşesi Kanada'ya gitti

İngiltere'de eşi Prens Harry ile Kraliyet Ailesi'ndeki üst düzey görevlerinden çekileceğini açıklayan Sussex Düşesi Meghan Markle, Kanada'ya döndü.

Altı haftalık Kuzey Amerika tatillerinden Pazartesi günü Londra'ya dönen çift sekiz aylık oğulları Archie'yi Kanada'da bakıcısıyla bırakmıştı.

Çiftin kendisine danışmadan aldığı kararından düş kırıklığına uğradığı söylenen Kraliçe 2'nci Elizabeth'in, oğlu Prens Charles ve Prens Harry'nin ağabeyi Prens William'dan soruna birkaç gün içinde çözüm bulmalarını istediği belirtiliyor.

Saray yetkililerinin, İngiltere, Kanada ve ABD hükümetleriyle de görüşmeler yaptığı haber veriliyor.

Bu görüşmelerin çiftin korunması için yapılacak güvenlik harcamalarına odaklandığı belirtiliyor.

Madame Tussauds Müzesi, çiftin balmumu heykellerini kaldırdı

Öte yandan, İngiltere'nin başkenti Londra'daki Madame Tussauds Müzesi, Kraliyet Ailesi'ndeki üst düzey görevlerinden çekileceklerini açıklayan Prens Harry ile eşi Meghan Markle'ın balmumu heykellerini kaldırdı.

Madame Tussaud Genel Müdürü Steve Davies, ziyaretçiler arasında büyük ilgi gören balmumu heykelleri sergilemeye devam edeceklerini söyledi.

Müzenin Kraliyet Ailesi bölümündeki Prens Harry ve Meghan Markle'ın balmumu heykellerinin ise bu sabah kaldırıldığı görüldü.

Balmumu heykellerin müzenin hangi bölümünde sergileneceği açıklanmadı.

New York'taki müze de heykelleri başka bir bölümde sergileyecek

Steve Davies, bu değişikliğin Prens Harry ve Meghan Markle'ın Çarşamba günü aldıkları karara uygun olarak yapıldığını söyledi.

 
İLGİLİ HABERLER

Ezgi Mola’dan evlilik açıklaması

Oyuncu Ezgi Mola, ilk bölümü yayınlanan 'Demet ve Alişan ile Sabah Sabah' adlı programa bir röportaj verdi. Demet Akalın'ın sorularını yanıtlayan Mola, evlilik açıklamasında bulundu.