Tesla, 'Çin malı' ilk araçlarını törenle teslim etti

Çin’in Şanghay kentinde bulunan ‘Gigafactory’ adlı fabrikada üretilen 15 adet Tesla ‘Model 3’ aracı, ön sipariş veren fabrika çalışanları satın alındı. Tesla araçları törenle sahiplerine teslim edildi.

Tesla’nın Çin’deki Genel Müdürü Wang Hao, Çin yapımı Model 3’lerin geniş çaplı dağıtımına önümüzdeki ay başlamayı planladıklarını belirtti. Aracın fiyatı 335 bin 800 yuan (yaklaşık 285 bin TL) olarak açıklandı.

Tesla, Gigafactory’de her hafta binden fazla araç üretiyor, bu sayının önümüzdeki yıl ikiye katlanması hedefleniyor. Tesla’nın kurucusu Elon Musk gelecekte üretimin 3 bin araca kadar çıkabileceğini belirtiyor.

ABD dışındaki ilk fabrikasını ocak ayında Şanghay’da açan Tesla, dünyanın en büyük otomotiv pazarı olan Çin'deki varlığının, ABD-Çin ticaret savaşının etkilerini azaltmasını umuyor.

 

 
İLGİLİ HABERLER

Gökyüzünde görsel şölen yaşanacak

Bu sene üçüncü kez yaşanacak olan ay tutulması çıplak gözle izlenebilecek ancak ülkemizden görülemeyecek. Parçalı ay tutulması 30 Kasım tarihinde gerçekleşecek.

Karantinada olanlara ruh sağlığı için tavsiyeler

Karantinada olanlar için tavsiyelerde bulunan Uzman Klinik Psikolog Kübra Bozkurt, “Öncelikle, şikayetlerin şiddetine göre odanızda yapabileceğiniz aktiviteleri planlayın. Uyku saatleriniz, yemek saatleriniz planlı olsun. Nasıl ki sıradan bir gününüzde bunların belli bir saati varsa, karantina günlerinde de uyku ve yemek aynı saatlerde olsun”.