Tesla, Mor Renkli ve PUBG Temalı Model 3'ü Bir Airdrop Kutusuyla Tanıttı

Elektrik motorlu otomobil sektörünün en önemli isimlerinden Tesla, piyasaya sürdüğü araçların teknik özellikleri ve tasarımlarının yanı sıra pazarlama stratejileriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Hatta şirket, zaman zaman farklı şirketlerle de iş birlikleri yaparak araçlarını tanıtıyor. Şimdi yine böyle bir durum gerçekleştiren Tesla, Çin'de etkileyici bir araç tanıtımı gerçekleştirdi.

Tesla, ilk kez mor renge sahip olan bir Model 3 ve Model X tanıttı. Model 3, Şanghay'da bulunan bir alışveriş merkezinin önünde sergilendi. Buraya kadar her şey normal gibi görünüyor olsa da Tesla, dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden bir tanesi olan Tencent Games ile bir iş birliği yaparak, yeni aracını PUBG temasıyla sergilemeyi tercih etmişti.

İşte, bir airdrop kutusuyla sergilenen Tesla Model 3

Tesla ile Tencent Games'in yaptığı bu iş birliğinin her iki şirket için de önemli olduğunu söylemek gerekiyor. Çünkü bu tür bir reklam çalışmasıyla hem Tencent Games hem de Tesla, seslerini Şanghay'da bulunan tüketicilere duyurma imkanı yakalamış oldular. PUBG temalı kıyafetler giyen modellerin de araç başında yer aldığı sergileme hem PUBG hem de Tesla hayranlarını bir araya getirmiş oldu.

Çin'de bugün, uluslararası bir otomobil fuarı olan "Chengdu Motor Show" etkinliği başladı. Tesla, bu etkinlik kapsamında da mor renkli Model X'ini sergiledi. Yine PUBG temasıyla bütünleştirilen araç, Çin'deki PUBG hayranlarının ilgisini çekmeyi başardı. Bu arada; PUBG'nin Çin'de "Game for Peace" olarak isimlendirildiğini, Model X'in üzerinde de bu yüzden Game for Piece yazdığını belirtelim.

Tesla'nın PUBG temalı Model 3 ve Model X'i, Çin'deki bazı Tesla bayilerinde sergileniyor. Ancak bu özel temaya sahip olan araçların tüketicilere satılıp satılmayacağı konusu değil. Şirket, bu özel tasarımları daha çok pazarlama amaçlı kullanıyor olsa da dileyen tüketicilere bu tasarımlara sahip olan araçları satabilir. Bu durum, ilerleyen dönemlerde netleşmiş olacak.

 

TAG: tesla ,otomobil
İLGİLİ HABERLER

Silikon Vadisi Tam Olarak Nedir, Nerede ve Nasıl Bir Yer?

Dünyanın teknoloji merkezi dediğimizde akıllarda canlanacak ilk yer olan Silikon Vadisi ile ilgili kafalarda oluşan tüm sorulara bu içeriğimizde birlikte cevap vereceğiz. Siz de Silikon Vadisi nedir, nerededir, Silikon Vadisi şirketleri hangileridir merak ediyorsanız, karşınızda tüm detaylarıyla Silikon Vadisi…

178 Terabit ile Dünya İnternet Hızı Rekoru Kırıldı

Araştırmacılar, mevcut fiber optik kabloları kullanarak 178 terabit hıza ulaşarak dünya internet hızı rekoru kırdı. Bilim insanları, yeni teknolojiyi mevcut internet altyapısı üzerine inşa ettiklerinden teknolojinin uygulanabilirliği yüksek.

Netflix, Türkiye’de 30 Günlük Deneme Süresini Tekrar Açtı

Netflix’in kötüye kullanım nedeniyle Türkiye’den kaldırdığı 30 günlük ücretsiz deneme üyeliği, ücretsiz olmasa da çok uygun bir fiyat karşılığında yeniden getirildi. Netflix’i 30 gün boyunca denemek isteyenler, yalnızca 0,20 TL, 1,99 TL gibi farklı fiyatlara sahip olabilirler.