Tesla, Mor Renkli ve PUBG Temalı Model 3'ü Bir Airdrop Kutusuyla Tanıttı

Elektrik motorlu otomobil sektörünün en önemli isimlerinden Tesla, piyasaya sürdüğü araçların teknik özellikleri ve tasarımlarının yanı sıra pazarlama stratejileriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Hatta şirket, zaman zaman farklı şirketlerle de iş birlikleri yaparak araçlarını tanıtıyor. Şimdi yine böyle bir durum gerçekleştiren Tesla, Çin'de etkileyici bir araç tanıtımı gerçekleştirdi.

Tesla, ilk kez mor renge sahip olan bir Model 3 ve Model X tanıttı. Model 3, Şanghay'da bulunan bir alışveriş merkezinin önünde sergilendi. Buraya kadar her şey normal gibi görünüyor olsa da Tesla, dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden bir tanesi olan Tencent Games ile bir iş birliği yaparak, yeni aracını PUBG temasıyla sergilemeyi tercih etmişti.

İşte, bir airdrop kutusuyla sergilenen Tesla Model 3

Tesla ile Tencent Games'in yaptığı bu iş birliğinin her iki şirket için de önemli olduğunu söylemek gerekiyor. Çünkü bu tür bir reklam çalışmasıyla hem Tencent Games hem de Tesla, seslerini Şanghay'da bulunan tüketicilere duyurma imkanı yakalamış oldular. PUBG temalı kıyafetler giyen modellerin de araç başında yer aldığı sergileme hem PUBG hem de Tesla hayranlarını bir araya getirmiş oldu.

Çin'de bugün, uluslararası bir otomobil fuarı olan "Chengdu Motor Show" etkinliği başladı. Tesla, bu etkinlik kapsamında da mor renkli Model X'ini sergiledi. Yine PUBG temasıyla bütünleştirilen araç, Çin'deki PUBG hayranlarının ilgisini çekmeyi başardı. Bu arada; PUBG'nin Çin'de "Game for Peace" olarak isimlendirildiğini, Model X'in üzerinde de bu yüzden Game for Piece yazdığını belirtelim.

Tesla'nın PUBG temalı Model 3 ve Model X'i, Çin'deki bazı Tesla bayilerinde sergileniyor. Ancak bu özel temaya sahip olan araçların tüketicilere satılıp satılmayacağı konusu değil. Şirket, bu özel tasarımları daha çok pazarlama amaçlı kullanıyor olsa da dileyen tüketicilere bu tasarımlara sahip olan araçları satabilir. Bu durum, ilerleyen dönemlerde netleşmiş olacak.

 

TAG: tesla ,otomobil
İLGİLİ HABERLER

Netflix'in Yeni Türk Dizisi Fatma'dan İlk Fotoğraf Geldi

Netflix'in temizlikçi bir kadın olan Fatma'nın hayat hikâyesini ve başına gelenleri anlatan yeni yerli dizisi Fatma'dan ilk fotoğraf geldi. Şirketin resmi Instagram hesabından yapılan paylaşım ile dizinin çekimlerine başlandığı da ortaya çıkmış oldu.

Tesla, Mor Renkli ve PUBG Temalı Model 3'ü Bir Airdrop Kutusuyla Tanıttı

Tesla, tarihinde ilk kez PUBG tasarımına sahip mor renkli Model 3 ve Model X tanıtımı yaptı. Bu tanıtımlar için alıştığımızın dışında bir yol tercih eden şirket, Tencent Games ile iş birliği yaptı. Bu iş birliği kapsamında da Model 3, bir alışveriş merkezinin önünde airdrop kutusuyla sergilendi.

MasterChef Tanya Kilitkayalı kimdir? MasterChef yarışmacısı Tanya Kilitkayalı nereli ve kaç yaşında?

MasterChef Türkiye 2020'de üçlü düelloları kazanarak final turuna adını yazdırmayı başardı. Tanya Kilitkayalı, MasterChef üçlü düello turunda İspanyol mutfağının meşhur soğuk çorbası Gazpacho ile şeflerin beğenisini kazandı. Tanya Kilitkayalı, MasterChef Türkiye'de son 16 yarışmacı arasına girmeye bir adım daha atmış oldu. Peki, MasterChef’te final turuna çıkan Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında, nereli?