Uluslararası Uzay İstasyonu'nda tuvaletler bozuldu

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki tuvaletlerin bozulduğunu duyurdu. İstasyonda görev yapan astronotların bu tip durumlarda bez kullandığı biliniyor.

NASA'dan yapılan açıklamada Uluslararası Uzay İstasyonu'nda bulunan iki tuvaletin de kullanım dışı olduğu bildirildi.

İstasyonda bulunan Rus yapımı iki tuvaletten biri ABD diğeri ise Rusya modülünde yer alıyor.

İki tuvaletin yanı sıra istasyonda Soyuz araçlarının takılı olduğu durumlarda kullanılan tuvaletler de bulunuyor.

Fakat bu tuvaletler genellikle aracın uçuş halinde olduğu zamanlar işlev görüyor.

Uluslararası Uzay İstasyonu kumandanı Luca Parmitano, ABD modülündeki tuvaletin sürekli olarak 'servis dışı' alarmı verdiğini, Rus modülündeki tuvaletin ise dolduğunu söyledi.

Rusya Uzay Ajansı Roscosmos'dan yapılan açıklamada ABD modülündeki otomatik kontrol sisteminin arıza yaptığı, Rus modülündeki tuvaletin çalışır hale geldiği bildirildi. ABD modülündeki tuvalet arızası da bir süre sonra giderildi.

 
İLGİLİ HABERLER

Silikon Vadisi Tam Olarak Nedir, Nerede ve Nasıl Bir Yer?

Dünyanın teknoloji merkezi dediğimizde akıllarda canlanacak ilk yer olan Silikon Vadisi ile ilgili kafalarda oluşan tüm sorulara bu içeriğimizde birlikte cevap vereceğiz. Siz de Silikon Vadisi nedir, nerededir, Silikon Vadisi şirketleri hangileridir merak ediyorsanız, karşınızda tüm detaylarıyla Silikon Vadisi…

178 Terabit ile Dünya İnternet Hızı Rekoru Kırıldı

Araştırmacılar, mevcut fiber optik kabloları kullanarak 178 terabit hıza ulaşarak dünya internet hızı rekoru kırdı. Bilim insanları, yeni teknolojiyi mevcut internet altyapısı üzerine inşa ettiklerinden teknolojinin uygulanabilirliği yüksek.

Netflix, Türkiye’de 30 Günlük Deneme Süresini Tekrar Açtı

Netflix’in kötüye kullanım nedeniyle Türkiye’den kaldırdığı 30 günlük ücretsiz deneme üyeliği, ücretsiz olmasa da çok uygun bir fiyat karşılığında yeniden getirildi. Netflix’i 30 gün boyunca denemek isteyenler, yalnızca 0,20 TL, 1,99 TL gibi farklı fiyatlara sahip olabilirler.