Uyku problemi yaşayan kişiler için geliştirildi

Modius SLEEP adlı ürün sayesinde çok daha kısa bir süre içerisinde uykuya dalmak ve konforlu bir uyku yaşamak mümkün.

İrlanda merkezli bir şirket tarafından üretilen bu yeni kulaklık bildiklerinize hiç benzemiyor. Aslında bu ürünün kulaklık olduğunu söylemek mümkün değil. Cihaz beynin uyku nöronlarına elektriksel uyarılar göndererek aktif hale gelmesini sağlıyor. Böylece uyumadan önce uzun süre yatakta kişiler bu problemden kurtuluyor.

 

İrlanda merkezli “Neurovalens” isimli bir şirket tarafından geliştirilen cihaz sayesinde uyku haplarına ihtiyacınız kalmıyor. Bunun yerine daha çok cihaz sizlerin uykuya dalmasına yardımcı oluyor.

 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Sinirbilimci Dr Jason McKeown, beynin hipotalamus bölgesini etkilediklerini söylüyor. Böylece uykunun çok daha konforlu hale geldiğini ifade eden sinirbilimci, önemli bir buluş yaptıklarını söyledi. İrlandalı şirketin geçmişine baktığımızda son derece başarılı olduğunu görmek mümkün. Daha önceden de kilo ile ilgili problemi olan kişilere yardımcı olan bir cihaz geliştirmişlerdi.

 

Gelişen teknoloji ile birlikte artık ilaçlara olan bağlılık daha az hale geliyor. Böylece cihazlar ilaçların yerini almaya başlıyor. Peki sizce uyku problemi olan kişiler için böyle bir cihaz etkili olabilir mi?

 
İLGİLİ HABERLER

Google'dan yeni yapay zeka deneyi

Google, yapay zeka ve makine öğrenimi konusundaki uzmanlığını pek çok farklı alanda yaptığı denemelerle geliştirmeye devam ediyor.

Bataryaların ömrünü uzatan çipli sistem

Akıllı telefonlarla ilgili yaşanan gelişmeler her ne kadar iç açıcı olsa bile bataryaların ömrünü uzatacak sistemlerin henüz geliştirilmemesi kullanıcılar için kötü oldu. Araştırma ve geliştirme yapan bilim insanları konuyla ilgili önemli bir buluşa imza attı.