Yaz planlarınızı gözden geçirmeniz gerekebilir: Netflix’e yaz geldi

Önceki haftalarda Twitter hesabından “Yazın güzelliğine bakar mısınız?” diye paylaşım yapan Netflix Türkiye yaza tam anlamıyla bomba gibi giriyor.

Öncelikle eğer bu 4 diziyi henüz izlemediyseniz, hiç vakit kaybetmeden teker teker başlamanızı öneririm. İzlemiş olanlar ise önceki sezonları yeniden izleyip hafızlarını yenileyebilirler.

Black Mirror

IMDB puanı 8.9 olan dizinin yeni sezonunun, haftaya başlayacağını bilmek heyecanımızı bastıramayacaktır elbette. Teknolojinin hayatlarımıza bu kadar dahil olmasının ve geliştikçe insan doğasındaki vahşetin açığa çıkarak ne kadar kötü noktalara gidebileceğini gözler önüne seren, izlerken bizleri hayretlere düşüren, her bölümü birbirinden tamamen farklı olmasına rağmen aslında verilen mesaj her zaman aynı olan dizi son olarak geçtiğimiz aralık ayında, Netflix’in ilk interaktif yapımı olan Black Mirror: Bandersnatch ile büyük ilgi toplamıştı. Heyecanla beklediğimiz 5. Sezonu ise, 3 yeni bölüm ile 5 Haziran’da geri dönüyor.

Dark

2. Sezonu 21 Haziran’da yayınlanacak olan Alman yapımı dizinin yeni sezonunu yaklaşık 1.5 yıldır büyük bir heyecanla bekliyorduk. 2019 yılında başlayan hikaye 3 farklı zaman diliminde geçiyor. Konusunun derinliğine rağmen bir çırpıda bitirilen dizinin IMDB puanının 8.6 olması da dizinin gelmiş geçmiş en başarılı diziler kategorisinde yer aldığının bir ispatı.

Stranger Things

Dört dizinin de hayranı olsam da, sanırım favorim diyebileceğim Stranger Things belki de başarılı çocuk oyuncularından dolayı gönlümün birinciliğini kazandı. Her biri birbirinden başarılı olan oyuncuların belki de en başarılı olanı, benim için de Eleven karakteridir elbette. Peki ama Will’e ne demeli?

1985 senesinde geçecek olan yeni sezonda, ekibimiz normal bir yaşam sürmeye çalışacak gibi dursa da, anlaşılan yeni düşman piyasaya çıkıyor. 4 Temmuz için kimselere söz vermeyin derim.

La Casa De Papel

IMDB puanı 8.9 olan bir diğer dizi de, senaryosu ve özellikle “The Professor” karakteri ile hafızalarımıza kazınan La Casa De Papel. İlk olarak 2017 yılında bir İspanyol kanalında yayınlanan diziyi aynı yılın sonlarına doğru Netflix satın almıştı ve dizinin ilk bölüm süreleri yeniden düzenlenerek Aralık sonu Netflix’e eklenmişti. Belki dizinin bu kadar beğenilmesi, belki de 2018 yılında Netflix’te en çok izlenen yabancı dizi olmasından dolayı, bizleri final yaptığına inandıran dizi 3. Sezonu ile 19 Temmuz 2019’da Netflix’e geri dönüyor. Muhteşem bir soyguna imza atan kahramanlarımızı bakalım yeni sezonda nasıl maceralar bekliyor. 

 
İLGİLİ HABERLER

Google'dan yeni yapay zeka deneyi

Google, yapay zeka ve makine öğrenimi konusundaki uzmanlığını pek çok farklı alanda yaptığı denemelerle geliştirmeye devam ediyor.

Bataryaların ömrünü uzatan çipli sistem

Akıllı telefonlarla ilgili yaşanan gelişmeler her ne kadar iç açıcı olsa bile bataryaların ömrünü uzatacak sistemlerin henüz geliştirilmemesi kullanıcılar için kötü oldu. Araştırma ve geliştirme yapan bilim insanları konuyla ilgili önemli bir buluşa imza attı.