Yüz yogası göz çevresine nasıl yapılır?

Göz yogası ile göz çevrenizi aydınlatın ve kırışıklıkların görünümünü azaltın. Göz çevresi hassas bir dokuya sahip olduğu için yaşlanmanın ilk belirtileri bu bölgede başlar. Çevresel faktörler, genler, yaşam koşulları yaşlanma belirtileri kırışıklıkları etkileyen nedenlerdir. Yaşlanma karşıtı pahalı krem ve serumlar bazen istediğiniz sonuçları vermeyebilir. Uygulamanız gereken diğer bir yöntem ise yoga tekniğidir.

Göz çevrenize yoga tekniği uyguladığınızda kan dolaşımını arttırarak, daha fazla oksijenin cilde hapsolmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede göz çevrenizdeki kırışıklıkları giderebilir, daha aydınlık ve canlı göz çevresine sahip olabilirsiniz. Öyleyse göz çevresine yüz yogası nasıl yapılır? İşte göz çevrenizdeki problemleri ortada kaldırmaya yardımcı olan bazı egzersizler…

SARKIK GÖZ KAPAKLARI, KAZ AYAĞI KIRIŞIKLIKLARI, GÖZALTI TORBALARI VE ŞİŞLİKLER İÇİN ETKİLİ GÖZ YOGASI

ADIM 1: Her iki orta parmağınızı kaşlarınızın iç köşesine bastırın. Ardından işaret parmaklarıyla kaşların dış köşelerine baskı uygulayın.

ADIM 2: İşaret ve orta parmağınızı göz ve kaş bitiminize yerleştirin ve hafifçe bastırarak göz çevrenizin rahatlamasını sağlayın.

ADIM 3: Gözlerinizin çevresine parmak uçlarınızla C şekli oluşturun ve hafifçe bastırın. Alnınızı serbest bırakın ve gözlerinizin açabildiğiniz kadar açın.

ADIM 4: Parmaklarınızla kaşlarınızın başlangıç ve bitiş noktalarında V harfi oluşturun, bastırarak çekin ve gözlerinizi kısabildiğiniz kadar kısın.

 
İLGİLİ HABERLER

Bizi Yavaş Yavaş Öldüren "Fast Food" Hakkında Görmezden Gelinen Gerçekler

Fast food, İngilizce isminin Türkçe karşılığı olan "hızlı yemek" kavramından da anlaşılacağı üzere, hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanıp, kısa sürede yemeye hazır hale gelen, çoğunlukla seri üretim yoluyla üretilip ticari olarak satılan, gıdayla ilgili diğer faktörlerden ziyade "hizmet hızı" faktörüne odaklanan bir beslenme pratiği ve besin biçimidir

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram kullanıcıları, son görülme özelliğinin varlığından beri DM konusunda pek de rahat değil. Instagram son görülme kapatma işlemi nasıl yapılır sorusunu yanıtladık

Nâzım Hikmet’in daha önce yayımlanmayan 5 şiiri bulundu

Nâzım Hikmet'in şu ana kadar hiçbir yerde yayımlanmayan beş şiiri, Yapı Kredi Yayınları editörlerinin TÜSTAV Komintern Arşivi’nde yürüttüğü çalışmalarla ortaya çıkarıldı. Şiirler 'kitap-lık' dergisinin son sayısında yayımlandı.